گزیده اخبار :

فوت 64 بیمار در طی 24 ساعت گذشته/ کابوس کووید-19 ادامه دارد

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، استان خوزستان هم‌چنان در وضعیت قرمز بیماری ویروس کووید-19 قراردارد.
فوت 64 بیمار در طی 24 ساعت گذشته/  کابوس کووید-19 ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت بهداشت از درگذشت 64 بیمارمبتلا به ویروس کووید-19 طی 24 ساعت گذشته خبرداد.

کیانوش جهانپور گفت: از دیروز تا امروز ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۱۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید-19 در کشور شناسایی شده اند که از بین آن ها۵۴۱ مورد بستری شده و دو هزار و ۵۷۶ مورد از افراد معادل ۸۳ درصد از موارد جدید،کسانی هستند که با بیماران مبتلا به ویروس کووید-19 در تماس بودند و با شناسایی آن ها مجموع بیماران کووید-19 در کشور به ۱۵۷ هزار و ۵۶۲ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۴ بیمار مبتلا به ویروس کووید-19 جان خود را از دست دادند تا مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۹۴۲ نفر برسد.

جهانپورگفت: خوشبختانه تا کنون ۱۲۳ هزار و ۷۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و ۲۵۶۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید-19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون ۹۷۵ هزار و ۹۳۶ آزمایش تشخیص کووید-19 در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر این که هیچ نقطه کشور عاری از ویروس نبوده و در وضعیت سبز نیست، افزود: استان‌های هرمزگان، آذربایجان غربی، اصفهان، کردستان، کرمانشاه و بوشهر در وضعیت هشدار قرار دارند. استان خوزستان نیز همچنان در وضعیت قرمز است؛ هرچند که در روزهای اخیر کاهش اندکی در موارد بستری را شاهد هستیم اما در مجموع همچنان وضعیت این استان قرمز است.

امتیاز 3/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه