گزیده اخبار :

فعالیت دوباره خودروساز های اروپایی از هفته آینده

اما برخلاف اروپا، کارخانجات خودورسازی در آمریکا احتمالا تا پایان ماه آوریل و اوایل ماه می تعطیل خواهند بود
فعالیت دوباره خودروساز های اروپایی از هفته آینده

بحران ویروس کرونا باعث توقف فعالیت های اقتصادی و صنعتی در سراسر دنیا شده است، صنعت خودروسازی هم از این قاعده مستثنا نبوده و کارخانه های خودروسازی تعطیل شدند. با این حال خبر می رسد که برخی از شرکت های خودروسازی اروپایی قصد دارند از هفته آینده فعالیت خود را از سر بگیرند، دولت های اروپایی به دنبال کاهش محدودیت های مربوط به شیوع ویروس کرونا هستند و از این رو کارخانجات خودروسازی در اروپا می توانند از هفته آینده آغاز به کار کنند.

این اتفاق درحالی رخ خواهد داد که اکثر فعالیت های صنعتی و اقتصادی در دیگر نقاط جهان ممکن است تا یک ماه آینده هم متوقف باشند. شرکت های رنو، پژو سیتروئن، تویوتا، فولکس واگن و مرسدس بنز از هفته آینده فعالیت خود را آغاز می کنند و در طول این مدت هم از راهکارهای ارائه شده برای ادامه فعالیت واحدهای تولیدی خود در آسیا و آمریکا استقبال خواهند کرد.

اما برخلاف اروپا، در آمریکا هنوز آن آرامش نسبی ایجاد نشده و کارخانجات خودورسازی در آمریکا احتمالا تا پایان ماه آوریل و اوایل ماه می تعطیل خواهند بود. در شرایطی که شرکت های جنرال موتورز، فیات کرایسلر و فورد بر روی تولید تجهیزات پزشکی تمرکز کرده اند اما خبرها حاکی از آن است که کارخانه های تویوتا، هیوندای و هوندا تا اوایل ماه می تعطیل هستند. دیگر واحدهای تولیدی همچون نیسان هم تا آخر ماه اوریل فعالیتی ندارند اما شرکت سوبارو و فولکس واگن اعلام داشتند که به ترتیب از تاریخ 11 می و 17 آوریل تولیدات خود در آمریکا را از سر می گیرند.

امتیاز 3.59/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه