فروش کوه ها در کرمان

کوهپایه تا چندی قبل زیبا و البته بکرترین روستای نزدیک به شهر کرمان بود اما طی سال‌های اخیر فروش کوه‌ها سرعت بیشتری بخود گرفته است.
فروش کوه ها در کرمان

به گزارش ایران زمین به نقل از «مهر»، کوهپایه تا چندی قبل زیبا و البته بکرترین روستای نزدیک به شهر کرمان بود اما طی سال‌های اخیر فروش کوه‌ها سرعت بیشتری بخود گرفته است.

اما این روزها در منطقه  کوهپایه و روستاهای این منطقه چه در جلگه مرکزی و چه در روستاهای کوهستانی منطقه از جمله ده لولو، انارستان وامق آباد و ده شیب و ده‌ها روستای زیبای دیگر کمتر اثری از مزرعه و باغ و حیوانات اهلی روستاییان دیده می‌شود و دیگر خبری از خانه‌های سنتی روستایی‌ها نیز نیست. تا چشم کار می‌کند ویلا در این روستاها ساخته شده و سقف‌های رنگارنگ شیروانی ویلاهای چند میلیاردی جای خانه‌های ساده و زیبای گنبدی روستاییان را گرفته است.

مردم روستا به خصوص سالمندان هر روز در کنار خیابان‌ها و جاده‌ها شاهد رفت و آمد خودروهای چند میلیونی و میلیاردی کرمانی‌ها برای رسیدن به ویلاها هستند. در برخی از این روستاها که دیگر زمینی برای خرید و فروش و ساخت ویلا باقی نمانده است فروش کوهها و ساخت و ساز بر روی کوه‌ها و تپه‌ها  مشاهده می‌شود و در کنار تخریب منابع طبیعی و حیات وحش منطقه هر روز از تعداد مزارع و باغ‌ها نیز کاسته می‌شود.

خانه‌های روستایی که در گذشته ارزشی نداشتند حالا با قیمت‌های مختلف و سرسام‌آور دست به دست می‌شوند و روستایی که فروش زمین خود را پر درآمد تر از یک سال کشاورزی می‌بیند به سادگی زمین‌ها را به دلالان و متقاضیان ساخت ویلا واگذار می‌کنند و عطای کشاورزی را به لقایش می‌بخشد.

در برخی از روستاها خانه‌ها در دامنه کوه‌ها ساخته شده و یا در حال ساخت هستند و مشخص نیست چرا مسئولان مربوطه محلی و شهرستانی و اداره مسئول در اجرای طرح‌های هادی و روستایی در این خصوص ورود نمی‌کنند.

امتیاز 3.82/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه