شنبه، 11 آذر، 1402 | Saturday 2nd of December 2023
۱۹:۰۳
خاورمیانه - کد خبر : 18315
سه شنبه، ۰۹ آبان، ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰

غزه در معرض حملات گسترده با موشک‌هایی با قدرت تخریب بالاست

ارتش رژیم صهیونیستی برای بیست و پنجمین روز به بمباران شدید نوار غزه ادامه می‌دهد، از آن طرف، ایلات هدف حمله یک پهپاد قرار گرفته و آژیرهای خطر در بسیاری از شهرهای اشغالی به صدا درآمدند. نیروهای مقاومت با نیروهای زمینی اشغالگران در مرزهای شمالی غزه مقابله می‌کنند.

غزه در معرض حملات گسترده با موشک‌هایی با قدرت تخریب بالاست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، خبرنگار المیادین اعلام کرد، تعدادی شهید و زخمی از زیر آوار منزل خانواده حجازی و الزهار در رفح بیرون کشیده شدند. این منازل در حملات صبح امروز بمباران شدند. رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که در بمباران خانه خانواده الزهار در تل السلطان در غرب رفح در جنوب نوار غزه یک زن شهید و دو تن مجروح شدند.

 
یک منبع پزشکی به الجزیره گفت که بر اثر بمباران رژیم صهیونیستی که دو خانه را در محله‌های الزیتون و الزوایده هدف قرار داد، بیش از ۲۰ تن از جمله تعدادی کودک شهید و تعدادی زخمی شدند.
 
منابع مطبوعاتی و محلی اعلام کردند که در بمباران خانه خانواده ابوشماله در نزدیکی مقر خدمات پزشکی در منطقه الزوایده در مرکز نوار غزه دست‌کم ۱۸ تن شهید شدند.
 
منابع افزودند: هواپیماهای اشغالگران به یک ساختمان چهار طبقه در محله الزیتون در جنوب شرقی غزه حمله کردند که در نتیجه آن هفت شهروند شهید و ده‌ها نفر زخمی شدند.
 
خبرنگار روسیا الیوم گزارش داد که حملات گسترده رژیم صهیونیستی با استفاده از موشک‌هایی با قدرت تخریب بالا، محله‌های الزیتون، الشجاعیه و التفاح را هدف قرار داد.
 
هواپیماهای رژیم صهیونیستی بمباران شدیدی را در بیت حانون و شیخ زاید در مجاورت بیمارستان اندونزی در شمال نوار غزه انجام دادند و همچنین نزدیکی مرکز فرهنگی ارتدکس در تل الهوا در مرکز غزه را بمباران کردند.
 
ارتش رژیم صهیونیستی همچنین در آسمان غرب و شمال شهر غزه بمب آتش زا پرتاب کرد.
 
به گزارش رسانه‌های فلسطینی، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حملات شدیدی را در مجاورت بیمارستان الشفاء در غرب غزه انجام دادند و حملات توپخانه‌ای در مجاورت بیمارستان اروپایی ادامه یافت.
 
خبرنگار روسیا الیوم همچنین گفت: هواپیماهای اسرائیلی حملات شدیدی به اردوگاه الشاطی در غرب شهر غزه انجام دادند و هدفی در کنار بانک فلسطین در منطقه دوربرگردان زاید در شمال نوار غزه و خانه خانواده البنا روبروی قبرستان الفلوجا در شمال غزه بمباران شدند.
 
خبرنگار خبرگزاری شهاب نیز اعلام کرد، سه زخمی در پی حمله توپخانه‌ای به منطقه میدان ابو شرخ در شمال غزه به بیمارستان اندونزی منتقل شدند. همچنین گروهی از آوارگان در منطقه توام در شمال غزه هدف حملات توپخانه قرار گرفتند.
 
انفجار موتورسیکلت در خان یونس در جنوب نوار غزه تعدادی شهید و تعدادی زخمی برجای گذاشت. مناطق بیت حانون، بیت لاهیا، العطاطره و شمال غرب شهر غزه شاهد بمباران خشونت آمیز هواپیماهای اشغالگر بود. مناطقی در بریج، شرق خان یونس و شرق رفح نیز شاهد حملات هوایی اشغالگران و گلوله باران توپخانه بود.
 
وزارت داخلی فلسطین در غزه اعلام کرد که هواپیماهای رژیم صهیونیستی یک آپارتمان مسکونی روبروی نانوایی نصیرت در مرکز نوار غزه را بمباران کردند که بر اثر آن تعدادی زخمی شدند.
 
خبرنگار روسیا الیوم در ادامه گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حملات خشونت آمیزی به اطراف بیمارستان القدس در غرب غزه انجام دادند.
 
رسانه‌ها می‌گویند: «۱۴ شهید پس از هدف قرار گرفتن منزل خانواده حمدان در منطقه الدعوه، خیابان ۱۸، در اردوگاه نصیرت، به بیمارستان الاقصی منتقل شدند. شهدا از خانواده‌های المقوسی و البکری هستند.»
 
در حمله هوایی شب گذشته رژیم صهیونیستی به خانه‌ای در غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه، سه شهروند شهید و تعدادی دیگر مجروح شدند.
 
وحشت در بیمارستان قدس پس از بمباران مناطق اطراف آن
 
هلال احمر فلسطین بامداد سه شنبه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی مواضعی را در شمال نوار غزه بسیار نزدیک به بیمارستان قدس بمباران کرد درحالیکه هزاران غیرنظامی در برابر بمباران در آنجا پناه گرفته‌اند.
 
هلال احمر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ساختمان بیمارستان می‌لرزد و غیرنظامیان آواره و کادر بیمارستان احساس ترس و وحشت می‌کنند.»
 
هلال احمر فلسطین پیشتر اعلام کرده بود که همین منطقه شامگاه یکشنبه مورد بمباران مشابهی قرار گرفته است.
 
اشغالگران خانه صالح العاروری در کرانه باختری را منفجر کردند
 
صبح روز سه شنبه، نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی خانه صالح العاروری معاون دفتر سیاسی حماس را در شهر عاروره در نزدیکی رام الله در کرانه باختری اشغالی منفجر کردند.
 
ارتش اشغالگر با مقاومت شدید مبارزان فلسطین در شمال غزه مواجه است
 
به گزارش خبرنگار العربی الجدید، ارتش رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند تا بیشتر به مناطق مرزی شمال غزه نفوذ کند، و این مناطق از صبح شاهد شدیدترین درگیری‌های مسلحانه بین مقاومت و ارتش اشغالگر بوده است. درگیری‌ها و انفجارهای ناشی از گلوله‌های خمپاره شرق القراره در خان یونس را دربرگرفت.
 
گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس اعلام کرد: نیروهای پیاده رژیم صهیونیستی را در نزدیکی گذرگاه کرم ابوسالم با گلوله‌های خمپاره هدف قرار دادیم. القسام همچنین گفت: مبارزان القسام از یک کمین مستحکم به سمت نیروهای اشغالگر که به شمال غزه نفوذ کردند، آتش گشودند و آنها را با گلوله‌های خمپاره الیاسین ۱۰۵ هدف قرار دادند. القسام در بیانیه دیگری افزود: مبارزان القسام یک خودوری صهیونیست‌ها در شرق ایرز با یک بمب و دو گلوله خمپاره الیاسین 105 منهدم کردند.
 
القسام پیش از این در بیانیه‌ای در تلگرام خود نوشت: مبارزان القسام با مسلسل با نیروهای دشمنِ در حال نفوذ به محور جنوب غزه، درگیر شده و چهار خودرو را با گلوله‌های سلاح زره کوب آل یاسین ۱۰۵ و تله‌های انفجاری هدف قرار دادند.
 
در این بیانیه آمده است: گردان‌های القسام دو تانک و بولدوزر رژیم صهیونیستی را در شمال غرب محور غزه با دو فروند گلوله سلاح آل یاسین ۱۰۵ هدف قرار دادند.
 
گردان‌های القسام همچنین اعلام کرد که مبارزان آن در حال مقابله با نیروهای ارتش اشغالگرِ در حال نفوذ به جنوب نوار غزه و درگیری با آنها با مسلسل و موشک هستند.
 
درگیری‌ها در طول شب بین گروه‌های مقاومت و نیروهای اشغالگر در مناطق شرق جبالیا و شمال غرب بیت لاهیا متوقف نشد و ادامه داشت. رسانه‌های عبری در این باره اعلام کردند، در طول شب شدیدترین درگیری بین افراد مقاومت فلسطین و ارتش اشغالگر در شمال و شرق غزه رخ داد.
 
منبعی در مقاومت: در حال مقابله با تلاش‌های دشمن برای پیشروی به سمت شمال هستیم
 
یک منبع در مقاومت فلسطین به العربی الجدید گفت: عناصر مقاومت در حال مقابله با نیروهای دشمن هستند که در حال تلاش برای پیشروی در مناطق شمالی نوار غزه، شمال غربی بیت لاهیا، شرق و شمال بیت حانون و شرق جبالیا هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: ارتش اشغالگر در تلاش برای پیشروی خود از پوشش آتش سنگین از هوا و زمین استفاده می‌کند.
 
این منبع با اشاره به اینکه ارتش اشغالگر خودروهای نظامی خود را در مناطق مرزی تقویت کرده است، گفت: در مناطقی که قصد نفوذ دارد با آن جنگ می‌کنیم.
 
وی افزود: «از تسلیحات ضد زره و خمپاره برای حمایت از نیروهایمان که مستقیماً با نیروهای اشغالگر درگیر هستند، استفاده می‌کنیم.»
 
به صدا درآمدن آژیر خطر در ایلات، عسقلان، نقب غربی و غلاف غزه
 
آژیرها در «کرم شالوم» در غلاف غزه، شهرک «کیسوفیم» در مجاورت غلاف غزه به صدا درآمد. آژیرهای خطر در ایلات نیز بعد از ورود یک پهپاد به حریم هوایی این منطقه به صدا درآمدند. رادیو ارتش اشغالگر گفت، یک پهپاد در حریم هوایی ایلات مشاهده شد که باعث شد سامانه‌های دفاع هوایی فعال شوند. رسانه‌های عبری ادعا کردند، این پهپاد از یمن وارد حریم هوایی ایلات شده بود.
 
این درحالی است که آژیرهای خطر بامداد روز سه‌شنبه و در بحبوحه شلیک گلوله‌ها از نوار غزه در نقب غربی و شهر عسقلان در جنوب اراضی اشغالی به صدا درآمده بودند. این پس از حملات موشکی روز دوشنبه است که تعدادی از شهرهای اشغالی از جمله تل‌آویو و حومه آن و شهرهای غلاف غزه (اطراف نوار غزه) را هدف قرار دادند.
 
جبهه داخلی رژیم صهیونیستی در بحبوحه تشدید اوضاع در جنگ غزه هشدارهای مستمری اعلام کرده است.
 
رسانه‌های عبری از انفجارهایی در ریشون لیتزیون خبر دادند. حمله جدید پس از آن صورت گرفت که اوایل عصر دوشنبه هشدارهایی در ریشون لیتزیون، نس زیونا و اللد مطرح شد.
 
«گردان‌های القدس» اعلام کرد که شهر عسقلان را در ساعت ۹:۰۰ با رگبار موشکی شدید بمباران کرد. منابع عبری گزارش دادند که قطعات یک موشک باعث تخریب در ریشون لیتزیون شد.
 
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بامداد سه شنبه در بیانیه‌ای مدعی شد که نیروهای مشترک ارتش به حدود ۳۰۰ نقطه در نوار غزه از جمله اهداف حماس حمله کردند.
 
ارتش اشغالگر از ۲۳۸ اسیر در نزد حماس صحبت کرد
 
سی ان ان به نقل از یک سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد، این رژیم می‌داند که ۲۳۸ اسیر در دست حماس است و متعهد است که برای آزادی همه آنها دست به هر کاری بزند.
 
این سخنگو ادعا کرد: «حماس از گروگان‌ها به عنوان ابزار فشار و جنگ روانی استفاده می‌کند و ما در بازی‌های ذهنی آن نمی‌افتیم.»
 
او گفت: «می‌دانیم که نبرد طولانی و سخت خواهد بود، اما از همه توان خود استفاده می‌کنیم.»
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار خاورمیانه
پربیننده‌ترین اخبار خاورمیانه
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 11 آذر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!