پنجشنبه، 31 خرداد، 1403 | Thursday 20th of June 2024
۱۲:۴۲
اجتماعی - کد خبر : 3688
جمعه، ۱۲ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۸:۰۰

غربالگری ۲۳ میلیون نفر در مرحله دوم بسیج مقابله با کرونا

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در مرحله دوم بسیج ملی مقابله با کرونا تاکنون ۲۳ میلیون نفر دوباره غربالگری شده‌اند.

غربالگری ۲۳ میلیون نفر در مرحله دوم بسیج مقابله با کرونا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، علی‌رضا رئیسی گفت: در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا، ۲ مرحله غربالگری را آغاز کردیم. در مرحله اول حدود ۷۱ میلیون نفر غربالگری شدند که به عنوان نمونه حدود چهار میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از آن‌ها افراد پرخطر و پنج میلیون و ۸۰۰ هزار نفر افراد بالای ۶۰ سال بودند.

وی ادامه داد: در مرحله اول غربالگری، حدود یک میلیون نفر مشورت گرفته و خیلی از آن‌ها به پزشک ارجاع داده شدند و یک هزار و ۲۰۰ مرکز ۱۶ ساعته برای کووید ۱۹ در کشور ایجاد کردیم. حدود ۷۸۰ هزار مورد ویزیت شدند که ۵۷۰ هزار نفر دارای مشکلات جدی نبودند، برای حدود ۲۲ هزار نفر مراقبت در منزل در حال انجام است و از ۷۱ میلیون نفری که غربالگری شدند، ۹ هزار نفر نیاز به خدمات بیمارستانی و بستری داشتند.

رئیسی بیان کرد: با اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا، میزان بستری روزانه در بیمارستان‌ها که حدود یک هزار مورد بود، حداقل به نصف کاهش یافته و روزانه حدود ۵۰۰ نفر بیمار کووید ۱۹ با شرایط عمومی مناسب پیدا می‌کنیم و بیماریابی به شدت تقویت شده است و این افراد در منزل ایزوله می‌شوند و افرادی که با آن‌ها در ارتباط بوده‌اند را شناسایی و آزمایش می‌کنیم.

وی افزود: ۱۵ درصد از افرادی که به آزمایشگاه‌های سرپایی مراجعه کرده‌اند، مبتلای قطعی به این بیماری بوده و ۲۱ درصد از افرادی که با آن‌ها در ارتباط بوده‌اند نیز پاسخ آزمایش‌شان مثبت بود. به عنوان نمونه در یکی از بازار‌های هرمزگان، چهار بیمار کووید ۱۹ را شناسایی کردیم و وقتی افرادی که با آن‌ها در تماس بودند را بررسی کردیم، تعداد آزمایش‌های مثبت به ۶۰ مورد افزایش یافت و وقتی از خانواده‌های آن‌ها آزمایش گرفتیم، تعداد موارد مثبت در این بازار به ۹۰ نفر رسید که آن‌ها در قرنطینه هستند و آن بازار نیز تعطیل شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۸۹ مرکز نمونه گیری سرپایی کووید ۱۹ در کشور ایجاد شده که تا هفته آینده به ۴۲۰ مرکز افزایش می‌یابد. مهم‌ترین استراتژی کشور فعال کردن غربالگری و شناسایی افراد مشکوک و مبتلا قبل از ورود به بیمارستان‌ها و قرنطینه خانگی است.

رئیسی اظهار داشت: در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا تمام مادران باردار را از نظر ابتلا به این بیماری رصد کرده و ارزیابی و غربالگری شده‌اند و در حال حاضر می‌دانیم کدام مادر باردار در کدام استان کشور دارای علائم بیماری است. پرونده الکترونیک سلامت به ما کمک کرد که بتوانیم کل کشور را رصد کنیم.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: برای اولین بار در کشور، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد صنفی و صنعتی ثبت و برای ۱۲ هزار شغل، پروتکل بهداشتی نوشته شد و برای هر شغل ثبت شده بلافاصله از طریق سامانه، پروتکل اختصاصی و عمومی آن شغل برای فرد ثبت نام کننده ارسال شده است.

رئیسی گفت: در طرح بازگشایی اصناف و صنایع حدود یک میلیون نظارت انجام شده و در کشور بر اساس بررسی‌های انجام شده حدود ۸۲ درصد از این واحد‌ها پروتکل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت می‌کنند که نشان از همکاری بسیار مناسب مردم، اصناف و صنایع است.

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 31 خرداد، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!