سه شنبه، 1 تير، 1400 | Tuesday 22nd of June 2021
۲۱:۳۲
سه شنبه، ۲۶ فروردين، ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲

عوامل مشترک در قربانیان کرونا

محققان برای پی بردن به این مطلب که کدام افراد بیشترین صدمات را از ابتلا به این کووید_19 می‌بینند، به بررسی گزارش ۸۵ فرد فوت شده به دلیل ابتلا به کرونا در مراحل اولیه شیوع بیماری در ووهان چین پرداختند.

عوامل مشترک در قربانیان کرونا

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، شیوع کووید_19 که مبدل به بزرگترین بحران عصر حاضر گشته، تاکنون جان بسیاری از افراد را در سراسر دنیا گرفته است. محققان برای پی بردن به این مطلب که کدام افراد بیشترین صدمات را از ابتلا به این ویروس می‌بینند، به بررسی گزارش ۸۵ فرد فوت شده به دلیل کووید ۱۹ در مراحل اولیه شیوع بیماری در ووهان چین پرداختند.

در این مطالعه جدید مشخص شده است که مجموعه‌ای از فاکتورها و عوامل بین افراد فوتی مشترک بود. اکثر فوتی‌های ناشی از کووید ۱۹ مردان بالای ۵۰ سال و دارای مشکلات اساسی سلامت نظیر فشارخون بالا، بیماری قلبی عروق کرونر، و دیابت بودند.

تیم تحقیق دریافت ۷۲.۹ درصد افراد فوت شده به دلیل بیماری کووید ۱۹، مردان با میانگین سنی ۶۵.۸ سال با مشکلات زمینه‌ای نظیر مشکلات قلبی یا دیابت بودند. همچنین مشاهده شد که از بین ۸۵ بیمار مورد بررسی، شایع‌ترین علائم کووید ۱۹ شامل تب، تنگی نفس و خستگی بود.

طبق یافته‌های محققان، ۸۱.۲ درصد افراد تحت مطالعه دارای میزان بسیار پایین ائوزینوفیل‌ها در زمان بستری شدن در بیمارستان بودند؛ ائوزینوفیل ها نوعی سلول‌های سفید خون هستند که به مقابله با عفونت کمک می‌کنند.

مبتلایانی که در بیمارستان بستری بودند، علائم بالینی مشترکی داشتند که شایع‌ترین آن عبارت هستند از نارسایی تنفسی، شوک و تشنج، سندروم ناراحتی حاد تنفسی، و آریتمی قلبی یا تپش نامنظم قلب.

از لحاظ درمان، اکثر بیماران آنتی بیوتیک، آنتی ویروس، و گلوکوکورتیکوئیدها را دریافت کرده، و برخی هم ایمونوگلوبولین های داخل وریدی (موسوم به آنتی بادی‌ها)، یا اینترفرون آلفا -۲b، که محرکی برای واکنش ایمنی است، استفاده کرده بودند.

بر اساس مشاهدات محققان معتقدند درمان‌های شامل ترکیب داروهای ضدمیکروبی دارای تأثیر مثبت زیادی نیست.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...