گزیده اخبار :

عملیات هک سولار ویندز موفق در نفوذ به اطلاعات مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا

بر اساس گزارشات در دست طی عملیات هک سولار ویندز هکرها به یک سری از اطلاعات مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا دسترسی پیدا کرده‌اند.
عملیات هک سولار ویندز موفق در نفوذ به اطلاعات مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از انگجت، بر اساس گزارشات در دست طی عملیات هک سولار ویندز هکرها به یک سری از اطلاعات مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا دسترسی پیدا کرده‌اند.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، هکرها توانسته‌اند در این عملیات هک که اوایل سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاد به ایمیل چاد ولف وزیر امنیت داخلی پیشین و تیم امنیت سایبری این وزارتخانه که وظیفه‌ ردیابی تهدیدهای خارجی را برعهده دارد نفوذ کنند.

مقامات وزارتخانه‌های دیگر نیز از این عملیات در امان نبوده‌اند و از جمله افراد دیگری که مورد هدف این حمله هکرها بوده‌اند می‌توان به یکی از اعضای کابینه کاخ سفید و مقامات وزارت انرژی اشاره کرد. هکرها موفق شده‌اند برنامه‌های خصوصی وزیر وقت وزارت انرژی را سرقت کنند.

سارا پگ سخنگوی وزارت امنیت داخلی آمریکا در پاسخ راجع به این حمله به این خبرگزاری اعلام کرد:  در حمله سولار ویندز تعداد اندکی از کارمندان مورد هدف قرار گرفته‌اند. وی نام این افراد را آشکار نکرد و در آخر بیان کرد که در حال حاضر در شبکه وزارتخانه خطری وجود ندارد.

وزیر امنیت داخلی پیشین آمریکا در این باره هیچ اظهار نظری نکرد. در صورتی که این گزارشات درست باشند این عملیات هک موفق شده است که خسارات بسیار بدتر از تصورات پیشین ایجاد کند.

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه