عربستان اوپک را انتخاب می کند یا آمریکا را؟

6 عضو کنگره در نامه‌ای به مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا، خواستاردخالت وی و در خواست از عربستان برای مشارکت دادن آمریکا در پروژه‌های زیر ساختی در بخش انرژی شدند
عربستان اوپک را انتخاب می کند یا آمریکا را؟

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از ایسنا، سناتورهای جمهوری خواه کنگره ی ایالات متحده آمریکا خواستار خروج عربستان سعودی از سازمان کشورهای صادر کننده ی نفت(اوپک) شدند.

کاهش قیمت نفت و تاثیر آن بر تولیدکنندگان آمریکایی سبب شده تا  6 عضو کنگره در نامه‌ای به مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا، خواستاردخالت وی و در خواست از عربستان برای مشارکت دادن آمریکا در پروژه‌های زیر ساختی در بخش انرژی شدند.

قانونگذاران آمریکایی از عربستان خواستند تا با ترک اوپک به یک نیروی آزاد بازار انرژی تبدیل شود. زیرا سازمان اوپک به یادگاری از گذشته تبدیل شده و عربستان مجبور می شود تا تولیدی بیشتر از سهم تعیین شده اش داشته باشد که همین امر سبب کاهش قیمت نفت در بازار های جهانی شده است.

جمهوری‌خواهان کنگره ی آمریکا تهدید کردند در صورت عدم خروج عربستان از سازمان اوپک و عدم همکاری با آمریکا برای متعادل کردن قیمت نفت، حمایت‌های آمریکا از ریاض متوقف خواهد شد.

امتیاز 3.12/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه