پنجشنبه، 3 تير، 1400 | Thursday 24th of June 2021
۱۹:۰۸
پنجشنبه، ۲۰ خرداد، ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۸

عراقچی در مورد جزئیات مذاکرات وین گزارش داد

دور آتی مذاکرات طی روزهای آینده در وین آغاز می شود

عراقچی در مورد جزئیات مذاکرات وین گزارش داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به تشریح جلسه روز گذشته این کمیسیون با حضور سید عباس عراقچی مذاکره کننده ارشد ایران در وین پرداخت.

ابوالفضل عمویی در اینباره اظهار داشت: این جلسه پیرامون مذاکرات ایران با 1+4 درباره برجام برگزار شد، آقای عراقچی گزارشی از آخرین دور مذاکرات ارائه دادند که طبق گزارش ایشان متونی که در حال توافق بین هیئت ها است کمی شفاف تر و دقیق تر شده، هرچند موضوعات اختلافی باقی مانده است.

وی در ادامه گفت: بنا بر اظهارات آقای عراقچی اختلافات در چند موضوع تحریم ها ، ترتیبات اجرایی و مسائلی از این نوع است، دور آتی مذاکرات طی روزهای آینده در وین آغاز می شود و مواضع ایران در مذاکرات به صورت مثبت و قطعی از طرف های ایرانی دنبال می شود.

آقای عراقچی همچنین افزود "این مواضع رفع تمامی تحریم ها و همینطور راستی آزمایی لغو تحریم ها است و پس از آن جمهوری اسلامی ایران آماده بازگشت به تعهدات برجام است." مذاکره کنند ارشد کشورمان گفت که در بخش تحریمی موارد مشخص تحریم افراد، نهادها و بخش های اقتصادی مهم باقی مانده است که هیئت مذاکره کنند بر رفع آنها اصرار دارد.

عمویی در پایان بیان کرد: نمایندگان در ادامه جلسه بر حفظ مواضع اصولی نظام تاکید کردند و همینطور بر اجرای دقیق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و تطابق مذاکرات با مفاد این قانون اشاره داشتند.  

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست خارجی
پربیننده‌ترین اخبار سیاست خارجی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...