گزیده اخبار :

عدم چاپ و نشر نشریات کاغذی تا پایان دوران فاصله گذاری

بنابر اعلام کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد ملی مقابله با کرونا، نسخه کاغذی نشریات تا پایان اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی چاپ نخواهد شد.
عدم چاپ و نشر نشریات کاغذی تا پایان دوران فاصله گذاری

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، در پی شیوع کووید19 بسیاری از فعالیت‌هایی که مستلزم حضور جمعیت بود، فعالیت خود را به حالت تعلیق درآوردند تا موجب شکست زنجیره انتقال این ویروس که تاکنون راه درمانی برای آن شناخته نشده، گردد.

گفتنی است بسیاری از شاغل تعطیل شده یا با حداقل نیرو مشغول به ازاده خدمات هستند. در همین راستا ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد نشریات کاغذی و شرایط فعالیت آن‌ها در دوران بحران کرونا اطلاعیه‌ای صادر کرد. 

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به شیوع کرونا درکشور و توصیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مبنی برفاصله‌گذاری اجتماعی، موضوع انتشار نشریات کاغذی به‌منظور بررسی و تصمیم‌گیری در دستور کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا قرارگرفت.

براساس مصوبه کمیته اطلاع رسانی و نظر به اینکه انتشار مطبوعات و نشریات کاغذی مستلزم فعالیت مجموعه‌ای از افراد از خبرنگاران تا فعالان صنعت چاپ و توزیع خواهد بود و این روند ممکن است به‌صورت بالقوه به شیوع بیشتر بیماری منجر شود لذا در راستای عمل به الزامات طرح ملی فاصله‌گذاری اجتماعی مصوب ستاد ملی مقابله با  کرونا، نسخه کاغذی نشریات  تا پایان این طرح چاپ نخواهد شد.

بر این اساس مقرر است رسانه‌های مکتوب برای تقویت جریان اطلاع رسانی و کارکرد آموزشی مقابله با کرونا همانند هفته‌های اخیر، تمام ظرفیت خود را درفضای برخط و شبکه‌های اجتماعی بکار گیرند.

کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا مجددا با یادآوری تلاش‌های مستمر، 24 ساعته و مجدانه تمامی رسانه‌های کشور که طی هفته‌های اخیر در امر اطلاع رسانی و آموزش مردم در نحوه پیشگیری و مقابله با کرونا خوش درخشیدند و نقش مهمی را در ایجاد بستر ارتباطی موثر بین تمامی دستگاه‌های فعال درستاد ملی مقابله کرونا با مردم برای هم افزایی، همکاری و مشارکت ملی ایفا نمودند تقدیر و تشکر به‌عمل می‌آورد.

امتیاز 3.22/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه