عدم پذیرش بدون دفترچه بیمه را به 1420 اعلام کنید

از دوم اسفندماه سال جاری چاپ و عرضه دفترچه جدید بیمه تامین اجتماعی در همه شعب و کارگزاری های سراسر کشور متوقف شده است
عدم پذیرش بدون دفترچه بیمه را به 1420 اعلام کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به حذف صدور دفترچه های جدید بیمه از بیمه شدگان تامین اجتماعی خواست تا عدم پذیرش داروخانه ها و مراکز درمان بدون دفترچه بیمه را در سامانه 1420 ثبت نمایند.

حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی یک طرح ملی است


شهرام غفاری درباره مشکلات حذف دفترچه های بیمه و پذیرش بیماران اظهار داشت: حذف دفترچه بیمه به عنوان یک طرح ملی باید مورد پذیرش همه مراکز بهداشت و درمان طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد. بنابراین عدم پذیرش این بیماران بدون دفترچه در همه آزمایشگاه ها، داروخانه ها و مراکز بهداشت و درمان طرف قرارداد تامین اجتماعی تخلف بوده و در صورت گزارش بیمه شدگان ، مرکز مورد نظر با برخورد قانونی مواجه خواهد شد.

وی ضمن اشاره به گفتگو با رئیس انجمن داروسازان گفت:

این عدم پذیرش در داروخانه ها از جانب انجمن داروسازان هم مورد تائید نبوده و بر این اساس در صورت ثبت شکایت بیمه شدگان در سامانه 1420 تامین اجتماعی ، داروخانه مورد نظر تعیین تکلیف می شود. برخی داروخانه ها تحویل دارو بدون دفترچه را ملزم به استفاده پزشکان از نسخ الکترونیکی می دانند که این مساله 100درصد تخلف است.

هزینه آزاد بیمه شدگان برگشت داده می شود


مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی یادآور شد: هزینه آزاد بیمه شدگان هم در مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی با ثبت شکایات در سامانه 1420 به بیمه بازگشت داده می شود و در این رابطه سازمان تامین اجتماعی به هیچ وجه از حق مردم کوتاهی نخواهد کرد.

گفتنی است که از دوم اسفندماه سال جاری چاپ و عرضه دفترچه جدید بیمه تامین اجتماعی در همه شعب و کارگزاری های سراسر کشور متوقف شده است.   

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه