گزیده اخبار :

شیوه زندگی کرونایی را باید ادامه داد

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: تا زمانیکه واکسن کووید۱۹ تولید شود، مردم جهان با تغییر قابل توجهی در سبک زندگی مواجه خواهند بود.
شیوه زندگی کرونایی را باید ادامه داد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، زندگی با ویروس جدیدی به نام کووید 19، بسیار متفاوت‌تر از همه‌گیری و شیوع آن در سراسر جهان است. این ویروس تمام وجوه زندگی انسان را تحت‌الشعاع قرار داده و شاید نیاز به تغییرات بیشتری نیز باشد.

نوع پوشش مردم، رفت‌وآمدها، تفریحات، اشتغال و خلاصه همه چیز در سیطره این موجود کوچک دگرگون شده است و مشخص نیست تا کی با این شیوه باید زیست.

دکتر "مایک رایان" مدیر اجرایی برنامه فوریت های پزشکی سازمان جهانی بهداشت گفت: زندگی مردم سراسر جهان با تغییر قابل توجهی مواجه خواهد تا زمانیکه واکسن بیماری کووید۱۹ تولید شود.

او افزود: راهی وجود دارد اما باید همیشه هوشیار بود و ممکن است نیاز باشد تا تغییر قابل توجهی در شیوه زندگی خود داشته باشیم تا زمانیکه به یک واکسن یا روشی درمان موثر برای مقابله با این بیماری دست پیدا کنیم.

رایان ضمن تشریح ساز و کار بازگشایی تدریجی مراکز پرتجمع، گفت: بسیاری از کشورها برای بازگشایی و عادی ساختن جریان زندگی به صبر و همکاری و تلاش شهروندان خود نیاز دارند چرا که ادامه این شرایط از نظر روانی، اقتصادی و اجتماعی برای بسیاری از مردم سخت است.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، به گفته او راه های پایان دادن به این وضعیت می تواند بازگشایی محدود مدارس و مراکز تجاری و رعایت اقدامات مراقبتی در مناطقی با میزان تراکم بالا باشد.

امتیاز 3.47/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه