شگفتی لایپزیگ با شکست اتلتیکومادرید و صعود به نیمه نهایی

لایپزیگ در نیمه نهایی به مصاف پاریسن ژرمن مدعی خواهد رفت
شگفتی لایپزیگ با شکست اتلتیکومادرید و صعود به نیمه نهایی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، دومین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شب گذشته با رویارویی لایپزیگ و اتلتیکومادرید برگزار شد. در پایان تیم آلمانی موفق شد با شکست نماینده اسپانیا به نیمه نهایی صعود کند، لایپزیگ در نیمه نهایی به مصاف پاریسن ژرمن خواهد رفت. 
 
اتلتیکومادرید حریف بازی هجومی لایپزیگ نشد
در این دیدار تیم لایپزیگ از همان دقایق ابتدایی مسابقه حملات خود را ترتیب می داد، اتلتیکومادرید هم مطابق همیشه با بازی دفاعی سعی در انجام ضدحملات و استفاده از ضربات ایستگاهی داشت. لایپزیگ در نیمه نخست چند فرصت خوب برای گشودن دروازه اتلتیکو پیدا کرد اما موفق به انجام این کار نشد، نیمه اول بدون رد و بدل شدن گل به اتمام رسید. در اغاز نیمه دوم اما تیم لایپزیگ به گل دست پیدا کرد، در دقیقه 50 ضربه سر "اولمو" به گل نخست آلمانی ها تبدیل شد. در ادامه اتلتیکومادرید چند تعویض هجومی انجام داد و ستاره این تیم یعنی "فیلیکس" وارد زمین شد. 
 
 
آمدن فیلیکس جان تازه ای به خط حمله اتلتیکو بخشید و همین بازیکن در دقیقه 70 موفق به گلزنی شد تا کار به تساوی کشیده شود، فیلیکس ضربه پنالتی را تبدیل به گل کرد که توسط خودش گرفته شده بود. اتلتیکومادرید پس از رسیدن به گل تساوی بازهم شیوه دفاعی را در پیش گرفت و این لایپزیگ بود که حمله می کرد، در دقیقه 88 شوت "آدامز" با برخورد به مدافع اتلتیکو وارد دروازه اوبلاک شد تا شاگردان ناگلزمن به گل پیروزی بخش برسند. اتلتیکومادرید که در مرحله قبل قهرمان فصل گذشته اروپا یعنی لیورپول را در آنفیلد حذف کرده بود امید زیادی برای حضور در نیمه نهایی داشت.
 
صعود به نیمه نهایی 11 سال پس از تاسیس
تیم لایپزیگ برای نخستین بار راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا می شود، این درحالی است که این باشگاه تنها 11 سال قدمت دارد. لایپزیگ در نیمه نهایی به مصاف پاریسن ژرمن مدعی خواهد رفت که چهارشنبه شب در یک دیدار تماشایی مقابل آتالانتا به برتری دست پیدا کرد. 
 

امتیاز 4.13/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه