پنجشنبه، 17 آذر، 1401 | Thursday 8th of December 2022
۲۰:۵۰
ورزشی - کد خبر : 743
دوشنبه، ۲۲ مهر، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

شکست غافلگیر کننده ملی پوشان والیبال ایران مقابل ایتالیای جوان

تیم ملی والیبال کشورمان فردا در آخرین دیدار خود از رقابت های جام جهانی ساعت 7 صبح به مصاف لهستان خواهد رفت

شکست غافلگیر کننده ملی پوشان والیبال ایران مقابل ایتالیای جوان


تیم ملی والیبال ایران در نهمین دیدار خود از مسابقات جام جهانی 2019 ژاپن به مصاف ایتالیا رفت، هر دو تیم در بازی های گذشته 4 پیروزی و 5 شکست تجربه کردند و شرایط یکسانی در جدول رده بندی داشتند. ایتالیا با نفراتی جوان در این رقابت ها شرکت کرده و بازیکنان نامداری چون زایتسف و لوکا وتوری در این تیم حضور ندارند.


ست اول(27 بر 25 به سود ایران)


کولاکوویچ در این بازی از ترکیب متفاوت نسبت به دیدار های گذشته استفاده کرد، سعید معروف،عبادی پور،امیرحسین اسفندیار،امیرغفور،اصغر مجرد و موذن (لیبرو) بازیکنان شروع کننده ست اول بودند. ایتالیا با تکیه بر اسپک های بازیکنان کناری خود بازی را پیش می برد، تیم ایران هم در دفاع روی تور و دریافت ها عملکرد قابل قبولی داشت، بازی تا امتیازات پایانی برابر دنبال می شد اما این تیم ملی کشورمان بود که درنهایت با نتیجه 27 بر 25 به برتری رسید.


ست دوم(29 بر 28 به سود ایران)


بازیکنان ایران با انگیزه بیشتر بازی می کردند و این موضوع از رفتار آنها در زمین کاملا مشهود بود، تیم جوان ایتالیا هم پا پس نمی کشید و امتیازات را جمع آوی می کرد. درحالی که دوتیم در امتیاز 22 مساوی بودند، یک خطای تور از پوریا فیاضی ایتالیا را به امتیاز 24 رساند اما تعویض های به موقع کولاکوویچ جواب داد و دو دفاع روی تور پیاپی ایران نتیجه را در امتیاز 24 برابر کرد. بازیکنان ایتالیا روحیه خود را از دست داده و سرانجام ایران با نتیجه 29 بر 27 ست دوم را هم به پیروزی رسید.


ست سوم(30 بر 28 به سود ایتالیا)


این ست با نمایش قدرتمند ملی پوشان ایران همراه بود و از ابتدای ست اختلاف امتیاز بالایی ایجاد شد، وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 10 برای ایران به دست آمد. در ادامه ایتالیا اختلاف را کمتر کرد و در امتیاز 19 بر 17 وقت استراحت برای ایران گرفته شد، ایتالیا با سرویس های هدف دار موفق شد در امتیاز 21 با ایران برابر شود نتیجه مساوی تا امتیاز 24 هم ادامه داشت. امتیازات پایانی با رالی دیدنی دوتیم همراه بود، ایتالیا حاضر به قبول شکست نبود و بازیکنان این تیم با تمام وجود دفاع می کردند، در امتیاز 27 برای ایران بود که مربی ایتالیا درخواست بازبینی کرد و داور دستور به تکرار سرویس ایتالیا داد که این موضوع با اعتراض شدید مربی ایتالیا همراه بود. سرانجام این ست با نتیجه 30 بر 28 به سود ایتالیا پایان یافت.


ست چهارم(25 بر 17 به سود ایتالیا)


بازیکنان ایتالیا اعتماد به نفس از دست رفته خود را پیدا کرده بودند و در این ست اختلاف امتیاز زیادی را ایجاد کردند، وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 10 برای ایتالیا به دست آمد. سعید معروف از وضعیت یاران خود راضی نبود و در چند صحنه اعتراض خود را نشان داد، در ادامه ست چهارم ایتالیا موفق به حفظ اختلاف امتیاز شد و  با نتیجه 25 بر 17 به برتری دست پیدا کرد، این ست با مصدومیت امیرحسین اسفندیار از ناحیه کتف دست چپ همراه بود.


ست پنجم( 15 بر 13 به سود ایتالیا)


ایگور کولاکوویچ با ترکیب ست اول تیم ایران را روانه میدان کرد، اشتباهات بازیکنان تیم ملی در زدن سرویس ها باعث شد ایتالیا پیشتاز این ست باشد. البته ایتالیایی ها هم اشتباهاتی را در دریافت ها داشتند، تعویض زمین ها در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران صورت پذیرفت، امتیازات بین دوتیم یکی پس از دیگری ردوبدل می شد که در امتیاز 11 بر 10 برای ایران وقت استراحت گرفته شد. سرانجام ست پایانی با نتیجه 15 بر 13 به سود ایتالیا پایان یافت تا پنجمین برد این تیم در جام جهانی به دست آید.
تیم ملی والیبال کشورمان فردا در آخرین دیدار خود از رقابت های جام جهانی ساعت 7 صبح به مصاف لهستان خواهد رفت.
 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 17 آذر، 1401
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد
تحلیلگر ایران زمین
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد

با هدایت دنگ شیائوپینگ اقتصاد چین در دهه ۸۰ و ۹۰ دچار تحول شد. در دوره ریاست جمهوری جیانگ زمین سرکوب سیاسی و رشد اقتصادی پیگیری شد و همین سیاست در دوره ریاست جمهوری هو جینتائو و شی جین پینگ به اوج خود رسید.

رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران
تحلیلگر ایران زمین
رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران

پوتین امیدوار بود با آغاز زمستان و احتیاج اروپا به گاز روسیه، بتواند اوکراین و متحدان غربی اش را در تنگنا قرار دهد و شرایط را به نفع خود تمام کند اما انتشار خبر پر شدن مخازن گازی اروپا آب سردی بر پیکر او ریخت.