شکایت واتس‌اپ از شرکت صهیونیستی به دلیل جاسوسی

این شرکت تاکنون هیچ ادله‌ی قانع کننده ای مبنی بر اینکه مسئول اعمال مشتریانش نیست ارائه نکرده است
شکایت واتس‌اپ از شرکت صهیونیستی به دلیل جاسوسی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از انگجت، شرکت NSO Group به دلیل سوءاستفاده از واتس اپ برای سرقت اطلاعات از سوی فیس بوک مورد شکایت قرار گرفته است. این شرکت صهیونیستی متهم است که با تکیه بر سرورهای مستقر در آمریکا جاسوس افزارهای خود را به کار گرفته که روی سرورهای مذکور نرم افزار جاسوسی "پگاسوس" نصب بوده است. هرچند این شرکت مدعی شده که نتوانسته است عملیات خود را در آمریکا انجام دهد اما گزارش هایی که ارائه شده برخلاف ادعای NSO است.


شرکت مذکور از یک سرویس میزبان به نام QuadraNet  در لس آنجلس برای جاسوسی از کاربران به دفعات بیش از 700 بار استفاده کرده است. شرکت صهیونیستی همچنین در عملیات جاسوسی خود از یک سرور آمازون نیز استفاده کرده است، گزارش ها حاکی از آن است که شرکت NSO یک سرویس هک ارائه می کند و فقط یک توسعه دهنده نرم افزار نمی باشد.  


تلاش گروه حقوقی فیس بوک بر این بوده تا ادعای شرکت صهیونیستی مبنی بر اینکه دولت ها مشتریان خدمات آنان هستند را نقض کند، طبق اعلام وکلای فیس بوک این شرکت تابحال نام هیچکدام از کشورها را به عنوان خریدار محصولات خود ذکر نکرده است. از سوی دیگر این شرکت تاکنون هیچ ادله‌ی قانع کننده ای مبنی بر اینکه مسئول اعمال مشتریانش نیست ارائه نکرده است، زیرا شرکت قصد دارد خود را پشت مصونیت مشتریانش پنهان کند.

امتیاز 3.06/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه