شوک بزرگ به قطری ها با احتمال گرفتن میزبانی جام جهانی 2022 توسط آمریکا!

به گفته آمریکایی ها سه نماینده برزیلی، آرژانتینی و پاراگوئه ای حاضر در فیفا برای اعطای میزبانی جام جهانی 2022 به قطر از مقامات این کشور مبلغی در حدود 800 هزار یورو دریافت کرده اند
شوک بزرگ به قطری ها با احتمال گرفتن میزبانی جام جهانی 2022 توسط آمریکا!


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، درحالی که رقابت های فوتبال در سراسر جهان به دلیل شیوع کرونا تعطیل می باشد و خبری از اتفاقات داخل زمین فوتبال نیست اما بیرون از مستطیل سبز خبرهای داغی به گوش می رسد. ظاهرا آمریکایی ها قصد دارند در راه برگزاری جام جهانی 2022 قطر سنگ اندازی کنند، آنها این هفته در دادگاه نیویورک کیفرخواست 70 صفحه ای را ارائه دادند تا از این طریق در مورد کشورهای روسیه و قطر به فیفا فشار وارد کنند. آمریکایی ها مدعی هستند که این دو کشور برای گرفتن میزبانی جام های جهانی 2018 و 2022 به برخی مسئولان فیفا رشوه پرداخت کرده اند، اما با این حال هنوز مدرک دقیقی در دسترس نیست و روسیه و قطر نیز این اخبار را تکذیب کردند.


به گفته آمریکایی ها سه نماینده برزیلی، آرژانتینی و پاراگوئه ای حاضر در فیفا برای اعطای میزبانی جام جهانی 2022 به قطر از مقامات این کشور مبلغی در حدود 800 هزار یورو دریافت کرده اند. از سوی دیگر به روسیه هم این اتهام وارد شده است که برای گرفتن میزبانی جام جهانی 2018 به یکی از مقامات فیفا به نام "جک وارنر" مبلغی بالغ بر 4.5 میلیون یورو رشوه پرداخت کرده است. از بین این افراد دو نماینده پاراگوئه و آرژانتین در قید حیات نیستند اما تکسیرا نماینده برزیل و وارنر از ترنیداد و توباگو زنده هستند، این دو نفر درصورت ثابت شدن اتهامات با چندین سال زندان مواجه خواهند شد، البته زمان برگزاری دادگاه نهایی هنوز اعلام نشده است.

 

امتیاز 3.48/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه