دوشنبه، 27 فروردين، 1403 | Monday 15th of April 2024
۱۶:۲۲
سیاست - کد خبر : 3945
پنجشنبه، ۲۵ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۹:۰۰

شهدای رزمایش نیروی دریایی ارتش، خالصانه در صحنه رفتند و مظلومانه به شهادت رسیدند

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ملت عزیز و بزرگ ایران بداند که مسئولین و خادمان آنها در دولت با همه توان در این حدود ۳ ماه شبانه‌روز تلاش کردند، گفت: در این دوره زمانی همگان اعم از مردم، نیروهای مسلح، بخش اقتصاد، نهادهای عمومی غیردولتی، مساجد، دانشجویان و طلبه‌ها فعال بودند و جای تردید نیست که همه فداکاری کردند و صدا و سیما هم انصافاً در این زمینه بار سنگینی را بر دوش گرفت.

شهدای رزمایش نیروی دریایی ارتش، خالصانه در صحنه رفتند و مظلومانه به شهادت رسیدند

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با بیان اینکه ملت و دولت ایران در یک آزمایش سخت بی‌نظیر قرار گرفته است، اظهارداشت:درست است که در ابتلا به این ویروس و بیماری دیگران و ملت‌های دیگر هم سهیم هستند، اما هیچ ملتی نیست که ۲ سال دائم زیر ضربات شدید تحریم و حصر باشد و در آن شرایط این بیماری و ویروس وارد آن کشور شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ۲ سال تمام است که در برابر بدترین حکومت قرار گرفتیم، گفت: یک جمع ناآشنا در کاخ سفید هستند و واقعاً وقتی آدم به وزیر خارجه این رژیم نگاه می‌کند مثل اینکه الفبای سیاست در عمرش ندیده و نخوانده است.آمریکا همیشه تروریست بوده ولی تا این حد، بی‌سابقه است که حتی در زمان بیماری عالمگیر کرونا، برای ورود دارو به کشور مشکل ایجاد کند

دکتر روحانی با بیان اینکه حکومتی جبار و بی نظیر در تاریخ آمریکا و پدر و پسری عجیب و غریب و بی نظیر در همسایگی کشور در جنوب، آزمایشی است که خداوند پیش رو ما آورده است، گفت: خداوند همچنین همسایگان خوبی هم نصیب ما کرده و به جز آن یکی دو تا، بقیه همه خوب هستند و ما در کنارشان هستیم.

رئیس جمهور افزود: تمام وزرا، مسئولین، قوای سه‌گانه، همه ارکان کشور در یک آزمایش عظیم و بزرگ الهی قرار گرفتیم و خداوند ما را لایق این امتحان قرار داده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت عزیز ایران بداند مسئولین و خادمان آنان در دولت با همه توان در این حدود ۳ ماه شبانه‌روز تلاش کردند، اظهار داشت: وزارت بهداشت و درمان با تمام کادر پزشکی‌اش و وزارت کشور با همه توان‌اش در سراسر کشور در خط مقدم بودند و وزارت صمت بار سنگین پشتیبانی را در این مدت بر دوش داشت و باید تشکر کنم از همه آنهایی که در دوره خودشان تلاش و کوشش کردند و در این وزارتخانه تا پریروز کار می‌کردند و آنهایی که از امروز و در آینده بار مسئولیت را بر دوش دارند. دکتر روحانی با اشاره به اینکه وزارت صمت کار‌ سخت، مشکل و بزرگی دارد و مجموعه ای از چهار وزارتخانه صنعت، صنایع سنگین، معادن و بازرگانی است، ادامه داد: امروز بار مسئولیت بر دوش برادر عزیز آقای مدرس خیابانی قرار گرفته و همه باید او را یاری و کمک کنیم تا بتواند این بار سنگین را ادامه دهد و ما شاهد شرایط بهتری باشیم؛ چراکه صمت هم باید بهداشت و درمان و هم بازار و صادرات و واردات را پشتیبانی کند و کار عظیم و بزرگی را بر دوش دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه تمام وزرای اقتصادی همه حضور فعال داشتند، گفت: اداره کشور در این شرایط، کار سختی است؛ سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و بانک‌های کشور برای ارائه تسهیلات به کسب و کارهایی که دچار مشکل شده اند، به صحنه آمده اند و تأکید می‌کنم کاری کنید تا پایان خرداد ماه این تسهیلات به همه واجدین پرداخت شود.

دکتر روحانی با بیان اینکه باید به گونه ای برنامه ریزی شود که سهام عدالت برای آنهایی که می‌خواهند بفروشند به سهل‌ترین روش انجام شود، مصوبه شورای عالی بورس در زمینه کمک بانک ها برای فروش بورس را خوشحال کننده دانست و افزود: بر این اساس هر کسی که می‌خواهد سهام خود را بفروشد، می‌تواند به بانک مراجعه و در آنجا وکالت دهد تا آن بانک در روزی که معلوم می‌شود، سهامش را در بورس فروخته و پولش را به صاحب سهام برمی‌گرداند.

رئیس جمهور با بیان اینکه این روزها روزهای سختی برای مردم است و ایام عید و ماه مبارک رمضان امسال به سختی بر مردم گذشت، افزود: همه جای دنیا اینجور است ولی محبت، علاقه، رفت و آمد و مسایل عاطفی در ایران خیلی قوی‌تر و شدیدتر از بعضی از کشورهای دیگر است و به همان نسبت برای ما سخت‌تر و سنگین‌تر است.

دکتر روحانی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم تا فشار مضاعفی به مردم وارد نشود  و این فشار مضاعف قیمت اجناس در بازار است؛ باید مراقبت و تلاش کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای حتی در ماسک و دستکش و مواد غذایی مردم هم سوء استفاده می کنند چه برسد به ارز و سکه و دیگر مسائل، افزود: باید همه توان‌مان را بکار بگیریم؛ نظارت‌ها و کارهایی که اتحادیه‌ها باید انجام دهند، باید با دقت انجام شود. وزارت صمت، تعزیزات و وزارت دادگستری باید در این راستا تلاش کنند تا  بتوانیم با سختی کمتری این روزها را بگذرانیم.

دکتر روحانی تاکید کرد: مطمئن هستم از این روزهای سخت می‌گذریم و کارآفرینان و صادرکنندگان با درک شرایط و با غیرت ملی خودشان تا آخرین دلار را به کشور و به بانک مرکزی برمی‌گردانند و امیدوارم بتوانیم با اتحاد، وحدت، همدلی، پیروی از مولای ما امیر المؤمنین(ع) مسیر جهش تولید برای کشور در سال و همچنین افتخار بلند را برای کشور بیافرینیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود تلاش پزشکان، پرستاران و کادر درمانی کشور در این ایام را ممتاز دانست و گفت: این فداکاری و ایثار پزشکان و پرستاران و این انفاق و کمک مردم همه ریشه‌ در فرهنگ دینی و اسلامی و ایرانی ما دارد که منشا آن قرآن مجید وسیره پیامبر اسلام(ص)، مولای ما امیر المؤمنین(ع) و ائمه هدی(ع) است.

دکتر روحانی  با بیان اینکه در روزهای سخت تاریخی قرار داریم اما مردم با شهامت، متانت و آرامش زندگی می‌کنند، افزود: این آرامش مردم بسیار مهم است؛ اینکه در انتظار کامیون جلوی فروشگاه ها صف نمی‌ایستند و قفسه های فروشگاه خالی از اجناس نیست و مردم همدیگر را یاری کرده و به فکر و دستگیر هم هستند، ریشه اش به فرهنگ و به پیروی ما از خاندان رسالت برمی گردد.

رئیس جمهور با اشاره به بازگشایی مساجد برای برگزاری مراسم شب های قدر با دستورالعمل های ویژه و نگرانی‌هایی که نسبت به رعایت این دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم وجود داشت، گفت: شب گذشته مراسمی ویژه در کشور بود که ‌دل‌ها از هر شب نوزدهم دیگر سوخته‌تر و مردم از اینکه نمی‌توانستند در اماکن مقدس بروند و اجتماعات عظیم و بزرگ داشته باشند، از هر شب نوزدهم دیگری متأثرتر بودند؛ اما آنجایی که رفتند، همه اصول را مراعات کرده و تمدن اسلامی و ایرانی و سرمایه اجتماعی را نشان دادند.

وی با تجلیل از تلاش خوب صدا و سیما برای انتقال این حال معنوی به مردم از طریق تلویزیون از اماکن مقدس مذهبی ، افزود:  مردم در اماکن مقدس نبودند اما همگی دلشان آنجا بود؛ در خانه‌ها بودند، اما به حق فقط جسم مردم در خانه بود، جان مردم در کنار حرم مقدس مولی علی بن موسی الرضا(ع) و سایر اماکن مقدس بود.

دکتر روحانی با بیان اینکه هم معنویت و اخلاق مردم و هم مراعات اصول بهداشتی در تاریخ ماندگار است، گفت: باید همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند، آنچه در این روزها واقع می‌شود ثبت و به درستی این زیبایی‌ها و این متانت‌ها، ایثارها و فداکاری‌ها و این غم همدیگر را خوردن و کنار هم بودن ها نقل شده و در تاریخ ماندگار باشد.

رئیس جمهور همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد شهیدان عزیز نیروی دریایی ارتش ، گفت: برای ما بسیار جای تأثر و تأسف بود که جوانان غیور دریایی خودمان را در یک حادثه دلخراش از دست دادیم؛ شنیدن این خبر و تحمل آن سخت بود، اما همه مسئولین و مردم در سراسر کشور اظهار همدردی کردند و من به صراحت و با تواضع نسبت به خانواده این شهدا می‌گویم که همه اعضای دولت را در غم خودشان سهیم بدانند.

دکتر روحانی افزود: البته دلایل این موضوع می بایست بعدها بررسی و روشن شده و برای مردم توضیح داده شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه این جوانان برای دفاع و امنیت کشور به دریا رفتند، خاطرنشان کرد: آنها  برای توانمندتر شدن قدرت جمهوری اسلامی ایران رزمایش و عملیات داشتند و خالصانه در صحنه رفتند و مظلومانه در ماه مبارک رمضان با زبان روزه در روی آب‌های مواج برای خدمت به امنیت مردم به شهادت رسیدند.

دکتر روحانی ادامه داد: رزم در آب، جایگاه دیگری در روایات ما دارد. همه جا ایستادگی، ایثار، فداکاری و شهادت مقدس است، اما رزم و شهادت در دریا طبق روایات اجرش ۱۰ برابر رزم در زمین است.

رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد اینگونه حوادث در جمع تمرینات نظامی و رزمایش‌ها به حداقل کاهش پیدا کند و بتوانیم نظم دقیق‌تری را در اینگونه موارد مورد مراعات قرار دهیم.

دکتر روحانی همچنین در ابتدای این جلسه با تسلیت ایام شهادت امیر المؤمنین(ع) علی(ع) و با اشاره به اهمیت استفاده از برکات لیالی قدر و احیاء در شب‌های نزول ق

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 27 فروردين، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!