گزیده اخبار :

شناسایی ۴۰۰ هزار ملک دولتی با ارزش ۱۸ هزار میلیارد تا سال ۹۶

رئیس سازمان املاک نیروهای مسلح گفت: در راستای اجرای قانون کاداستر، تا سال ۱۳۹۶ حدود ۴۰۰ هزار ملک از املاک دولت با ارزش ۱۸ هزار میلیارد تومان شناسایی و تعیین تکلیف شده است.
شناسایی ۴۰۰ هزار ملک دولتی با ارزش ۱۸ هزار میلیارد تا سال ۹۶

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، علی اکبر سلیمانی روز شنبه در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با انتقاد از افزایش زمین خواری در کشور گفت: برنامه ریزی ما این بود که در چهار سال ۶٠٠ هکتار از اراضی و املاک نیروهای مسلح مستندسازی شود و امیدواریم که این میزان به یک میلیون هکتار افزایش یابد.

سلیمانی با اشاره به تفاهم نامه همکاری میان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: امیدواریم وزارت دفاع در مستندسازی اراضی و املاک دولتی پیشرو باشد و تا پایان ١۴٠٠ همه اراضی در کاداستر جانمایی شود.

در این مراسم همچنین ابراهیمی رئیس اداره املاک و اراضی نیروهای مسلح با اشاره به قانون کاداستر گفت: آیین نامه اجرایی این ماده قانون ١٣ شهریور ماه سال گذشته ابلاغ شد و بر اساس آن دستگاه های ذی ربط مکلف هستند با رعایت جوانب امنیتی املاک و اراضی دفاعی را در سیستم کاداستر ثبت کنند.

همچنین از سال ٩۴ قرار است در راستای مستندسازی و مدیریت دارایی های دولت نیز همه اراضی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت راه و شهرسازی در اختیار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گرفته است، مستندسازی کنیم و در این راستا تاکنون هزار و ۵٢١ مکان به مساحت ٩۵٣ هزار ٩۶٨ هکتار در کاداستر جانمایی شده است.

رئیس اداره املاک و اراضی نیروهای مسلح افزود: اجرای قانون کاداستر موجب ساماندهی و تعیین تکلیف اراضی و املاک در اختیار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بستر سازی آمایش سرزمینی برای نیروهای مسلح می شود و می تواند به تدوین لوایح سیاسی امنیتی و اجتماعی کمک کند بر همین اساس تا سال ۹۶ حدود ۴۰۰ هزار ملک با ارزش ۱۸ هزار میلیارد تومان شناسایی شد و امیدوارم بتوانیم برای مدیریت دارایی‌های دولت اقدامات موثر انجام دهیم.

امتیاز 4.14/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه