شدت علائم کووید ۱۹ پیش بینی می‌شود

محققان دانشگاه کمبریج مشغول توسعه تستی هستند که شدت علائم بیماری فرد در صورت ابتلا به کووید ۱۹ را پیش بینی می کند.
شدت علائم کووید ۱۹ پیش بینی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، ویروس کرونای جدید ویروسی نوظهور است که طبق مشاهدات درصورت آلوده نمودن افراد، رفتار متفاوتی از خود بروز می‌دهد.

و تغییر رفتار کووید 19 بستگی به عوامل متعددی از جمله جنسیت، سن، نژاد و سابقه بیماری‌ها دارد. دامنه این تغییرات بسیار گسترده است به‌طوریکه برخی از افراد کوچکترین علائم بالینی از خود نشان نمی‌دهند و برخی دیگر جان خود را از دست می‌دهند. به همین سبب پیش‌بینی رفتار این ویروس می‌تواند و شدت درگیری فرد مبتلا می‌تواند در روند بهبود افراد و نجات جان آن‌ها بسیار تاثیرگذار باشد.

محققان دانشگاه کمبریج مشغول توسعه تستی هستند که شدت علائم بیماری فرد در صورت ابتلا به کووید ۱۹ را پیش بینی می کند.

محققان امیدوارند نشانگر مولکولی هر فرد (ترکیب مواد شیمیایی موجود در بدن هر انسان) الگوی بیو شیمیایی بدن او را آشکار کند که به وسیله آن می توان پیش بینی کرد چه افرادی در معرض خطر بیشتر قرار دارند و چه گروهی در صورت ابتلا به ویروس کرونا نشانگرهای اندکی در آنها ظاهر می شود.

این تحقیق با همکاری یک آزمایشگاه تخصصی در استرالیا انجام می شود و در صورت موفقیت آمیز بودن به افراد نشان می دهد کدام گروه مقاومت بیشتری در برابر کووید ۱۹ دارند و از سوی دیگر افراد با خیال راحت تر می توانند به سر کار خود برگردند.

دکتر کریس اسمیت، ویروس شناس و محقق ارشد این پژوهش می گوید: تعیین نشانگرهای زیستی از خون و ادرار افراد می تواند سیستمی ساده سریع و ارزان برای شناسایی افرادی که در معرض بیشترین و کمترین ریسک ابتلا به بیماری قرار دارند، به وجود بیاورد.

در این پژوهش نمونه های آزمایشگاهی بیماران انگلیسی به آزمایشگاه ANPC در استرالیا ارسال می شود تا پس از تحلیل ویژگی های بیوشیمی آن مشخص شود و به این ترتیب محققان در می یابند چرا افراد مختلف واکنش های متفاوتی به کووید ۱۹ نشان می‌دهند.

این آزمایشگاه با استفاده از فناوری طیف سنجی و مدلسازی، اطلاعات تصویری از نشانگرهای زیستی می سازد.

امتیاز 3.71/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه