دوشنبه، 10 بهمن، 1401 | Monday 30th of January 2023
۲۱:۲۴
فرهنگ و هنر - کد خبر : 3085
سه شنبه، ۱۲ فروردين، ۱۳۹۹ - ۹:۰۰

شبکه شاد 16 فروردین آغاز به کار می کند

شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) از ۱۶ فروردین ماه برای تمام دانش آموزان در اقصی نقاط کشور فرآیند آموزش دروس را آغاز می‌کند.

شبکه شاد 16 فروردین آغاز به کار می کند

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از ایرنا، مهدی شرفی رییس مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش روز سه شنبه ضمن اعلام تاریخ آغاز به فعالیت شبکه شاد، اظهار داشت: این شبکه مجازی یک زیرساخت کلی برای آموزش و پرورش است که قابلیت ارائه خدمات آموزشی به ۱۶ میلیون دانش آموز را دارد.

شرفی با تاکید بر این مطلب که میزان استفاده دانش‌آموزان از شبکه اجتماعی (شاد) به ظرفیت فناوری ارتباطات، شبکه اینترنت و دستگاه‌های هوشمند خانواده‌ها و معلمان بستگی دارد، بیان داشت که زیرساخت‌های لازم توسط آموزش و پرورش برای همه دانش‌آموزان مهیا شده است.

او با اشاره به اینکه مراحل اولیه برای آموزش شبکه اجتماعی دانش آموزان انجام شده است، عنوان کرد:  درحال حاضر مدیران مدارس و دانش آموزان برای ثبت نام در این کار آماده هستند. از ۱۶ فروردین به تدریج مدیران، معلمان و دانش آموزان عضو این گروه‌ها می‌شوند تا مرحله اول آموزش آغاز شود.

به گفته شرفی، جدول برنامه درسی دانش آموزان را معاونان آموزشی آموزش و پرورش تعیین کرده‌اند. این برنامه ها در واقع مطابق برنامه هفتگی کلاس‌های حقیقی تعیین شده است؛ اما با توجه به اینکه کشش یادگیری مجازی سنگین‌تر است، این آموزش‌ها تقریبا نصف ساعات درسی هفتگی دانش آموزان مشخص شده است.

شرفی با بیان این مطلب که شبکه اجتماعی دانش‌آموزان یک شبکه دائمی است و در شرایط عادی کشور به عنوان مکمل آموزشی برای بحث توسعه عدالت آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد عنوان کرد: این شبکه‌ها در زمان های بحرانی مانند زمان شیوع کرونا که بحران حساسی محسوب می‌شود، استفاده آموزشی جایگزین است. 

شرفی همچنین درباره امکان دسترسی دانش آموزان عشایر و روستایی به شبکه اجتماعی دانش آموزان گفت: آموزش و پرورش زیرساخت ها را برای دانش آموزان عشایر و روستایی نیز مهیا کرده است. با توجه به تهیه زیرساخت‌ها و اتصالات توسط وزارت ارتباطات، دانش آموزان عشایر و روستایی می توانند از طریق مدارس و مکان هایی که به اینترنت دسترسی دارند، از این شبکه استفاده کنند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر
پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 10 بهمن، 1401