پنجشنبه، 3 تير، 1400 | Thursday 24th of June 2021
۱۸:۵۱
پنجشنبه، ۲۰ خرداد، ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۱

شایعات در مورد وقفه‌ی ایجاد شده در روند واکسیناسیون بی‌اساس است

سخنگوی دانشگاه علوم‌ پزشکی ابن‌سینا گفت: وقفه‌ای در روند واکسیناسیون صورت نگرفته‌ و اگر بازه زمانی بین تزریق دو دُز واکسن، طولانی شود مشکلی ایجاد نمی‌کند.

شایعات در مورد وقفه‌ی ایجاد شده در روند واکسیناسیون بی‌اساس است

طبق گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، سخنگوی دانشگاه علوم‌ پزشکی ابن‌سینا گفت: وقفه‌ای در روند واکسیناسیون صورت نگرفته‌ و اگر بازه زمانی بین تزریق دو دُز واکسن، طولانی شود مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 در حال حاضر واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال در استان انجام می‌شود و وقفه‌ای در روند واکسیناسیون صورت نگرفته‌است.

دکتر محمد طاهری در این باره گفت:  تزریق دُز دوم واکسن برای گروه‌های سنی سالمند فعلا در کل کشور انجام نشده و منتظر هستیم تا وزارت بهداشت دُز دوم را به ما بدهد.

وی با اشاره به طولانی شدن بازه زمانی بین تزریق دز اول و دز دوم واکسن، توضیح داد: اگر این بازه زمانی طولانی شود مشکلی ایجاد نمی‌کند.

همچنین او در خصوص اخبار اعلام شده در باره‌ی واکسیناسیون معلمان و دانشجویان در مرداد ماه اعلام کرد: تا این لحظه دستورالعملی مبنی بر واکسیناسیون این گروه‌ها به ما اعلام نشده‌است.

وی در رابطه با افرادی که در کارآزمایی بالینی واکسن انستیتو پاستور شرکت کردند و الان با توجه به گروه سنی و شغلی که دارند می‌خواهند واکسن کرونا دریافت کنند اما هنوز مشخص نیست در آن طرح واکسن نما یا واکسن اصلی زدند، گفت: در دو ماه آینده مشخص می‌شود واکسن‌نما بوده با واکسن اصلی اما برای این افراد ما از وزارت بهداشت درخواست می‌کنیم تا سریعتر به ما اعلام کنند که واکسن واقعی یا واکسن‌نما زدند.

وی در رابطه با دستورالعمل‌های بهداشتی برگزاری انتخابات در ۲۸ خردادماه، اظهار کرد: تا ۲۴خردادماه شیوه‌نامه بهداشتی برگزاری انتخابات از طریق وزارت بهداشت به ما ابلاغ می‌شود و ما هم بر اساس آن عمل می‌کنیم.

همچنین اضافه کرد: در حال حاضر از نظر روند بیماری در سطح پایین هستیم اما موارد فوتی صفر نشده و فعلاً نتوانستیم بیماری را کنترل کنیم و از مردم می‌خواهیم در اجتماعات حضور نداشته و از ماسک استفاده کنند.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار کرونا
پربیننده‌ترین اخبار کرونا
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...