شارژ 100 درصدی تلفن همراه در 15 دقیقه با فناوری کوالکام

این فناوری به کاربران اجازه می دهد برای مدت طولانی تری از دستگاه هایشان استفاده کنند و درباره شارژ دوباره آنها نگرانی نداشته باشند
شارژ 100 درصدی تلفن همراه در 15 دقیقه با فناوری کوالکام

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از مهر، کوالکام فناوری شارژ سریع"کوئیک شارژ5" را رونمایی کرده است. این فناوری می تواند ظرف چند دقیقه شارژ دستگاه را یه میزان قابل توجهی افزایش دهد، پیش بینی می شود فناوری مذک.ر طی ماه های آینده در تلفن های همراه به کار گرفته شود. 

کاربران زمان طولانی تری برای استفاده از دستگاه های خود دارند

فناوری شارژ سریع کوالکام مزیت های متعددی بر نسخه های قبلی آن دارد، این استاندارد شارژ جدید می تواند پشتیبانی بیش از 100 وات برق برای موبایل ها فراهم کند. به این ترتیب دستگاه در 5 دقیقه تا 50 درصد و در 15 دقیقه 100 درصد شارژ می شود. نائب رئیس بخش مدیریت محصولات کوالکام در این مورد اظهار داشت: فناوری کوئیک شارژ 5 سریع ترین و بهترین راهبرد برای شارژ دستگاه ها به حساب می آید و این فناوری به کاربران اجازه می دهد برای مدت طولانی تری از دستگاه هایشان استفاده کنند و درباره شارژ دوباره آنها نگرانی نداشته باشند. 

استاندارد جدید از نسخه قبلی کارآمدتر است

 

این شرکت فناوری ادعا می کند استاندارد مذکور 70 درصد کارآمدتر از نسخه قبلی(کوئیک شارژ 4) است، تراشه های اسنپ دراگون 865 و 865 پلاس از این استاندارد شارژ سریع پشتیبانی می کنند اما تولیدکنندگان دستگاه ها باید فناوری مذکور را در دستگاه هایشان نصب کنند تا بتوانند از آن بهره ببرند. به بیان دیگر اگر موبایلی فقط مجهز به تراشه اسنپ دراگون 865 باشد، به معنای آن نیست که می تواند از فناوری کوئیک شارژ 5 استفاده کند. 

شیائومی اعلام کرده از این استاندارد جدید پشتیبانی می کند اما زمان آن را اعلام نکرده است.  

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه