سلطانی فر از احتمال تعویق چندماهه المپیک خبر داد

دیدگاه بسیاری از اهالی ورزش بر این است که با در نظر گرفتن شیوع ویروس کرونا و آلوده شدن بیش از 100 کشور احتمالا المپیک 2020 توکیو با یک تعویق چند ماهه روبه رو می شود.
سلطانی فر از احتمال تعویق چندماهه المپیک خبر داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر با اشاره به در پیش بودن رویداد المپیک در سال آینده گفت: طبق برنامه ریزی قبلی که صورت گرفته رقابت های المپیک 2020 توکیو باید در تاریخ 3 مرداد آغاز شود و تا 15 روز هم ادامه خواهد داشت.

اما شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورها موجب به تعویق افتادن مسابقات انتخابی المپیک و کسب سهمیه شده است، البته امیدواری کمیته بین المللی المپیک این است که تا دوماه آینده بتوان شرایط مساعدی در کشورها به وجود آورد تا این مسابقات انتخابی برگزار گردد. در شرایط فعلی بیش از 100 کشور درگیر کرونا هستند و خود ژاپن به عنوان میزبان المپیک هم با این ویروس دست و پنجه نرم می کند و تعدادی جان خود را از دست داده اند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: تصور ما این است که رقابت های گزینشی المپیک در تاریخی برگزار شود که فاصله زیادی با خود المپیک نداشته و حتی مقارن باشد چراکه دیگر از حالت طبیعی خارج شده و در شرایط اضطراری هستیم. هرچند دیدگاه بسیاری از اهالی ورزش بر این است که با در نظر گرفتن شیوع ویروس کرونا و آلوده شدن بیش از 100 کشور احتمالا المپیک 2020 توکیو با یک تعویق چند ماهه روبه رو می شود.
 

امتیاز 4.31/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه