جمعه، 7 بهمن، 1401 | Friday 27th of January 2023
۲۱:۵۲
اقتصاد - کد خبر : 2486
شنبه، ۱۰ اسفند، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

سقوط ۶۷۰ هزار تومانی قیمت سکه

همزمان با کاهش قیمت ارز و بهای جهانی طلا، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی نیز کاهش یافت به نحوی که قیمت سکه نسبت به دو سه روز قبل، ۶۷۰ هزار تومان کاهش یافته است.

سقوط ۶۷۰ هزار تومانی قیمت سکه

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،همزمان با کاهش قیمت ارز و بهای جهانی طلا، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی نیز کاهش یافت به نحوی که قیمت سکه نسبت به دو سه روز قبل، ۶۷۰ هزار تومان کاهش یافته است.

محمد کشتی آرای درباره دلایل کاهش قیمت طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: در حالی که ویروس کرونا در ماه های گذشته اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داده بود، در چند روز گذشته با توجه به اقدام صندوق های سرمایه گذاری در فروش طلا با هدف ایجاد نقدینگی قیمت جهانی طلا با کاهش شدیدی همراه شد.

وی افزود: همچنین کاهش قیمت نفت و کاهش ارزش بسیاری از سهام های اقتصاد جهانی باعث شد تا اونس جهانی طلا کاهش شدیدی داشته باشد؛ قیمت طلای جهانی نسبت به روزهای قبل با 58 دلار کاهش همراه شده است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ضمن تأکید براینکه کاهش شدید قیمت ارز و بازگشت به کانال 14 هزار تومان و کاهش قیمت طلای جهانی باعث کاهش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی شده است، افزود: علاوه براین کاهش ترددها و داد و ستدها در سطح کشوری باعث کاهش شدید قیمت طلا و سکه شده است.

کشتی آرای گفت: هر قطعه سکه نسبت به دو سه روز گذشته با 670 هزار تومان کاهش همراه شده و به 5 میلیون و 470 هزار تومان تغییر قیمت داده است؛ قیمت نیم سکه درحال حاضر 2 میلیون و 870 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 770 هزار تومان و سکه یک گرمی 950 هزار تومان است. و هر گرم طلای 18 عیار با 73 هزار تومان کاهش به 557 هزار تومان رسیده است.

وی افزود: پیش بینی می شود با کاهش قیمت طلا و ارز و کاهش تقاضا در بازار روند قیمت ها به این شکل ادامه داشته باشد تا روز دوشنبه که قیمت جهانی طلا مشخص شود.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 7 بهمن، 1401