چهارشنبه، 2 خرداد، 1403 | Wednesday 22nd of May 2024
۰۸:۳۴
ورزشی - کد خبر : 952
يكشنبه، ۱۲ آبان، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

سعید ملایی با پرچم آلمان در مسابقات جهانی و المپیک حاضر خواهد شد

اگر هرچه زودتر به علل وقوع چنین اتفاقاتی رسیدگی نشود شاید بازهم شاهد جدایی ورزشکاران در رشته های مختلف ملی باشیم.

سعید ملایی با پرچم آلمان در مسابقات جهانی و المپیک حاضر خواهد شد


ملی پوش اسبق تیم ملی جودوی ایران پس از حاشیه های ایجاد شده در مسابقات قهرمانی جهان سال 2019 به کشور آلمان سفر کرده و درخواست پناهندگی داده بود. هرچند ملایی این موضوع را تکذیب کرد و گفت که قصد انجام چنین کاری را ندارد، اما سایت فدراسیون جهانی جودو در پی انتشار پیامی نوشت : سعید ملایی پس از مدتها به خبری که منتظرش بود رسید و دولت آلمان پناهندگی جودکای سابق تیم ملی ایران را به رسمیت شناخت.

 


سعید ملایی در پی انتشار این خبر اعلام کرد که دوباره تمرینات خود را از سر خواهد گرفت، وی افزود: از تمام کسانی که به من کمک کردند تشکر می کنم و بسیار خوشحال هستم، اکنون همه توان و تمرکزم را برای رویداد های آتی جودو و آماده سازی مسابقات المپیک خواهم گذاشت.
البته فدراسیون جهانی جودو اعلام داشت که سعید ملایی برای شرکت در رویداد های آینده این نهاد باید مدارک پناهندگی خود را تکمیل کند و هنوز مراحل اداری تائید پناهندگی او انجام نشده است.


چندی پیش بود که فدراسیون جهانی جودو بخاطر ظن بر دخالت های سیاسی دولت ایران در روند مسابقات جودوکاران،  فدراسیون ایران را محروم و به حالت تعلیق درآورد. سعید ملایی که در متن این اتفاق قرار داشت و در مسابقات گذشته هم چنین مشکلی برای او به وجود آمده بود، بعد از مسابقات جهانی اخیر به آلمان رفت و درخواست پناهندگی خود را ارائه داد. فدراسیون جودو ایران در واکنش به خبر تعلیق اعلام داشت که به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی اعتراض خواهد کرد اما این اعتراض هم جواب نداد و کمیته انضباطی رای صادره را تایید نمود.


اما موضوع جالب و بحث برانگیز دیگر پس از تعلیق جودوی ایران، تقدیر و تشکر وزیر ورزش و جوانان از شورای برون مرزی بود، این شورا با اعزام سعید ملایی به مسابقات جهانی درحالی موافقت کرده بود که از احتمال رویارویی این ورزشکار با نمایندگان رژیم صهیونیستی اطلاع داشت و در واقع در کنار فدراسیون جودو یکی از مقصران اصلی تعلیق جودوی ایران شناخته می شود. سوال مهم اهالی رسانه از مسعود سلطانی فر این بود که آیا نهادی که مصبب چنین افتضاح تاریخی در ورزش کشور شده شایسته تقدیر و تشکر است؟ یا باید از چرایی صدور مجوز خروج سعید ملایی جویا شد و از شورای برون مرزی توضیح خواست.
با تمام این تفاصیل چیزی که مشخص است ورزش ایران یکی از استعدادهای مدال آور خود را بخاطر نا آگاهی و اشتباه مدیران از دست داد،قبل از ملایی ورزشکاران دیگری در رشته های کشتی، تکواندو و شطرنج با ترک ایران برای سایر کشورها رقابت می کنند و اگر هرچه زودتر به علل وقوع چنین اتفاقاتی رسیدگی نشود شاید  بازهم شاهد جدایی ورزشکاران در رشته های مختلف ملی باشیم.
 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز چهارشنبه، 2 خرداد، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!