دوشنبه، 7 خرداد، 1403 | Monday 27th of May 2024
۰۴:۳۳
اجتماعی - کد خبر : 2389
شنبه، ۰۳ اسفند، ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

سردار زاهدیان: تحریم های آمریکا سبب بروز مشکلات زیادی در امر مبارزه با مواد مخدر شده است

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی ایران در نشست جهانی مبارزه با مواد مخدر در رم به بیان نقش مهم ایران در این امر و لزوم توجه و همکاری متقابل کشورهای غربی پرداخت.

سردار زاهدیان: تحریم های آمریکا سبب بروز مشکلات زیادی در امر مبارزه با مواد مخدر شده است

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، به نقل از ایرنا، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی ایران پس از حضور درجلسه هماهنگی پلیس های مبارزه با مواد مخدر 57 کشور جهان که در چارچوب نشست جهانی مبارزه با مواد مخدر در رم تشکیل شد، دیروز در جمع خبرنگاران به بیان دستاوردهای کشورمان در مبارزه با مواد مخدر پرداخته و با اشاره به نقش مهم ایران در این امرگفت: در مورد مبارزه با مواد مخدرتمام کشورهای جهان باید در نهایت تعامل با هم بوده و اقدامی مشترک داشته باشند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار مسعود زاهدیان افزود: جمهوری اسلامی ایران با شدت بیشتری به مبارزه با مواد مخدر پرداخته ودر این راه بالغ بر سه هزار و ۸۰۰ شهید و ۱۲ هزار و ۵۰۰ جانباز دارد. باید تاکید کنم که پس از اشغال افغانستان توسط نیروهای غربی و آمریکایی، تولید مواد مخدر در این کشور 35 برابر بیشتر شده یعنی از ۱۸۵ تن به بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ تن رسیده است.

وی ادامه داد: با افزایش منابع مالی گروه های تروریستی، تغییرات زیادی هم در نحوه قاچاق مواد مخدر بوجود آمده که برای امنیت  کشورها مخاطرات زیادی دارند. اخیرا پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران محموله ای بالغ بر 814 تن مواد مخدر کشف کرده که 13 هزار و 500 کیلو گرم آن مت آمفتامین بود. این کار موفقیت قابل توجهی است که مورد تقدیر مقامات غربی قرار گرفت زیرا این مقدار ماده مخدر می توانست فاجعه ی انسانی در اروپا ایجاد کند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی ایران با تاکید بر توانمندی کشورمان در مبارزه با موادمخدر به رغم اعمال تحریم های ظالمانه توسط آمریکا و ممانعت از تخصیص کمک غرب و کاهش سطح تعامل کشورهای غربی با ایران، افزود:

تلاش آمریکا در تحریم ایران سبب بروز مشکلات زیادی در خرید تجهیزات مورد نیاز در امر مبارزه با مواد مخدر شده که در واقع به نوعی کمک به گروه های تروریستی  بوده و مانع از برخورد کامل با آنها می شود.

وی گفت: نظارت و حفاظت از ۲ هزار کیلومتر مرز زمینی در شرق کشوربا افغانستان و یک هزار و ۷۰۰ کیلومتر ساحل جنوبی کشورکه گذرگاه مناسبی برای قاچاقچیان است مستلزم تأمین تجهیزات لازم وپیشرفته است که غرب و آمریکا از ارسال آنها ممانعت به‌ عمل می‌آورند. امیدواریم این مسئله نیز مانند سایر تحریم های بی حاصل آمریکا، با توانمندی علمی و فن آوری متخصصین کشورمان بزودی برطرف شود.

سردار زاهدیان در ادامه به سوالات خبرنگاران در خصوص مباحث مطرح شده در نشست رم، برنامه های مشترک، اثر تحریم ها بر روند مبارزه با مواد مخدر در داخل ایران و نحوه تعامل و همکاری اروپا پاسخ داد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 7 خرداد، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!