سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آماده بازگشت به برجام هستیم

پیش از این، یک مقام ارشد ایرانی گفته بود که جمهوری اسلامی تقسیم بندی تحریم های اعمال شده توسط آمریکا به تحریم های برجامی و غیر برجامی را نمی پذیرد
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آماده بازگشت به برجام هستیم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن آماده است گام هایی را برای بازگشت به پایبندی به توافق هسته ای برداشته و رفع تحریم هایی که مرتبط با برجام نیستند را هم درنظر بگیرد.

درحالی که آمریکا پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین از ایران می خواست ابتدا به الزامات برجامی بازگردد، اما وزارت خارجه این کشور بامداد امروز (پنجشنبه 19 فروردین) از آمادگی واشنگتن برای پایبند شدن به توافق هسته ای خبر داد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا "ند پرایس" در نشست خبری روزانه اظهار داشت: گفتگو ها در وین دشوار خواهد بود و به دلایل مختلفی از جمله نبود اعتماد بین تهران و واشنگتن ، شاهد چالش هایی خواهیم بود.

پرایس ضمن اشاره به حرقه ای پیش رفتن گفتگوها در وین ، توضیح داد:

ما آماده ایم گام های ضروری برای بازگشت به پایبندی به برجام را برداریم، که شامل رفع تحریم هایی غیرمرتبط با برجام هم می شود، البته من در جایگاهی نیستم که جزئیاتی از چگونه بودن آن به شما ارائه کنم. البته ما هیچ مشوق یک جانبه ای به ایران نمی دهیم تا به توافق هسته ای بازگردد.

وی در تکرار ادعا های بی اساس و نخ نما شده علیه ایران گفت:

این دولت (بایدن) متعهد است تا ایران را به دلیل جرایمی مانند نقض حقوق بشر ، حمایت از تروریسم و برنامه موشکلی بالستیک پاسخگو کند. به دلیل همین حوزه هاست که از نظر استراتژی ما بازگشت دوجانبه به برجام لازم بوده اما کافی نیست، کافی نیست زیرا ما نه تنها خواستار توافق طولانی تر و قوی تر هستیم بلکه در آیند با شرکای منطقه ای خود همکاری می کنیم تا توافق های تابعه برای رفع آن مشکلات را به دست آوریم.

پیش از این، یک مقام ارشد ایرانی گفته بود که جمهوری اسلامی تقسیم بندی تحریم های اعمال شده توسط آمریکا به تحریم های برجامی و غیر برجامی را نمی پذیرد.

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه