دوشنبه، 4 مهر، 1401 | Monday 26th of September 2022
۱۳:۵۵
بین الملل - کد خبر : 1717
يكشنبه، ۲۲ دي، ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت هفتمین روز شهادت قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس

سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، به مناسبت هفتمین روز شهادت قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس برگزار شد.

سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت هفتمین روز شهادت قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس

حاج قاسم صرفا نماینده خودش، خانواده‌اش یا حتی جمهوری اسلامی نبود؛ او بهترین پرچمدار ما در منطقه بود. باید قدردان و سپاسگزار فداکاریهای شهیدان به ویژه شهید سردار قاسم سلیمانی باشیم. شهید قاسم سلیمانی همواره به ما کمک می‌کرد و باعث تقویت ما می‌شد.

یکی از دلایل قدرت گرفتن مقاومت در سال‌های ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹ در جنوب لبنان، که به پیروزی سال ۲۰۰۰ منجر شد، کمک‌های شهید قاسم سلیمانی بود. شهید سلیمانی دیدگاه مشابه ما داشت که پس از آزادسازی جنوب لبنان، کشور ما همچنان با خطر چشم طمع و حتی انتقام گرفتن اسرائیل روبروست.

سید حسن نصرالله: مقاومت لبنان به برکت ایران، به تهدید موجودیتی برای اسرائیل تبدیل شده است بعد از (شکست) داعش، قدرتی و امکاناتی که مقاومت در نیروی بازدارندگی و تجربه به دست آورد، به یکی از جدی‌ترین تهدیدهای برای اسرائیل تبدیل شد.

بعد از ۲۰۰۶ ما تهدید راهبردی نامیدند و اکنون یک درجه ما را بالا بردند و می‌گویند تهدیدی موجودیتی. مقاومت اکنون علاوه بر توان دفاع از خود، توافق دفاع از خود و ذخایر لبنان را دارد و می‌تواند توازن بازدارندگی ایجاد کند.

این به برکت امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب و مسئولیت‌پذیری و جانفشانی و فداکاری حاج قاسم سلیمانی حاصل شده است.

سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان، به مناسبت هفتمین روز شهادت قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس

یکی از برکت‌های این شهادت، بر ملا کردن چهره واقعی آمریکا بود. عده‌ای اصرار داشتند که آمریکا دوست ملت‌ها و ضامن امنیت و ثبات منطقه است؛ اما این شهادت نشان داد که آمریکا شیطان بزرگ و دشمن اصلی ماست.

دولت‌های آمریکا بزرگترین جنایتکاران در جهان هستند

اسرائیل با حمایت‌های آمریکا، فلسطین را اشغال کرده است و به جنایت‌های خود در حق فلسطین و دیگر ملت‌های منطقه ادامه می‌دهد. داعش را آمریکا تشکیل داد تا ملت ها، کشور‌ها و تاریخ و تمدن ما را از بین ببرد.

همه جنایت‌های داعش را در واقع باید پای آمریکا نوشت. جنگ‌های داخلی و فتنه انگیزی‌ها هم بخشی از اقدامات آمریکاست.  آمریکا تهدید اصلی است و اسرائیل ابزاری در دست آن است. آمریکا اصلی‌ترین تهدید برای امنیت ملی همه کشورهاست. آمریکا غارتگر اصلی نفت و ثروت‌های کشور‌های ماست.

پاسخ به جنایت آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس، با یک عملیات نیست، بلکه یک مسیر طولانی است که باید به بیرون راندن آمریکا از منطقه خاورمیانه منتهی شود.

آنچه در عین الاسد رخ داد، فقط یک سیلی و یک گام قوی در این مسیر طولانی برای پاسخ به این جنایت و مقدمه نظامی در آغاز این مسیر بود. تاریخ را نگاه کنید، ببینید کدام کشور پس از سه روز درباره چنین حادثه‌ای (نحوه سقوط هواپیمای اوکراینی) اینقدر شفاف بوده است.

ترامپ بزرگترین دروغگو در تاریخ آمریکاست

حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی عین الاسد، هیبت آمریکا را در هم شکست. هزاران سرباز آمریکایی مجبور شدند فرار کنند و پنهان شوند و لحظات وحشت را تجربه کنند.

ترامپ بزرگترین دروغگو در تاریخ آمریکاست. سیلی محکمی که ایران به آمریکا زد، درسی برای همه ماست که به قدرت خود اعتماد کنیم و بدانیم که قدرت آمریکا نامحدود نیست.

سید حسن نصرالله

حاج قاسم پیش از سفر به عراق، این‌جا در لبنان نزد ما بود؛ ابومهدی گفت حاجی به عراق نیایید این‌جا شرایط خوب نیست، حاج قاسم گفت می‌دانم خوب نیست اما می‌آیم.

شهید مهندس با وجود آن‌که می‌دانست شرایط خوب نیست برای استقبال به فرودگاه رفت؛ در حالی که لزومی نداشت شخصا برود.

پاسخ به جنایت آمریکا، فقط با یک عملیات نیست.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 4 مهر، 1401
داستان تشکیل حزبی که جمهوری اسلامی را به قدرت رساند
تحلیلگر ایران زمین
داستان تشکیل حزبی که جمهوری اسلامی را به قدرت رساند

شهید باهنر معتقد است افزایش آزادی حاصل از انقلاب و کار حزبی قوی راست‌ها و چپ‌ها، روحانیون ارشد و عالیرتبه را به فکر ایجاد یک حزب متمرکز اسلامی انداخت و اینگونه بود که حزب جمهوری اسلامی در روز 29 بهمن 1357 تشکیل شد.

معادله چندمجهولی حمله به سلمان رشدی و برجام/ دست های پشت پرده فعال شده اند/ سیاست داریوش به ما چه می گوید؟
تحلیلگر ایران زمین
معادله چندمجهولی حمله به سلمان رشدی و برجام/ دست های پشت پرده فعال شده اند/ سیاست داریوش به ما چه می گوید؟

سیاستی که توسط مخالفان برجام پیش گرفته شده سیاستی تاریخی و مرموز است که پیش از این بارها به کار رفته و می‌توان نام آن را «سندرم داریوش» گذاشت. سندرمی که ردپای آن در حمله به سلمان رشدی هم دیده می‌شود.