جمعه، 7 مهر، 1402 | Friday 29th of September 2023
۰۷:۴۰
بین الملل - کد خبر : 4268
سه شنبه، ۱۳ خرداد، ۱۳۹۹ - ۸:۰۰

سخنرانی ترامپ درباره اعتراضات گسترده در آمریکا

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه مقررات منع آمد و شد در واشنگتن به صورت جدی اجرا خواهد شد، هشدار داد در صورتی که برخی ایالت‌ها نتوانند امنیت و ثبات را به خیابان‌ها بازگردانند ارتش را وارد عمل خواهد کرد.

سخنرانی ترامپ درباره اعتراضات گسترده در آمریکا

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،دونالد ترامپ،رئیس جمهور آمریکا،بامداد گذشته با اشاره به اعتراضات گسترده اخیر در آمریکا گفت که او رئیس جمهور نظم و قانون است و به ناآرامی‌ها در آمریکا پایان خواهد داد. با این حال،معترضان تا ساعت‌ها بعد از مقررات منع آمد و شد در خیابان‌های پایتخت آمریکا حضور داشتند.

وی که پس از دو روز پنهان شدن از انظار عمومی در جمع خبرنگاران در کاخ سفید صحبت می‌کرد،‌ افزود: تمامی اقدامات فوری را اتخاذ خواهیم کرد و تمامی موارد ممکن را برای متوقف کردن اغتشاشات و ناآرامی‌ها حمایت از قانون به کار خواهم گرفت. ناآرامی‌ها باید همین حالا پایان یابد.

ترامپ آمریکا که در باغ رز کاخ سفید صحبت می‌کرد،در واکنش به قتل جورج فلوید توسط پلیس آمریکا گفت عدالت در این زمینه اجرا خواهد شد.رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که از همه اختیارات قانونی خود برای پایان دادن به ناآرامی در کشور استفاده خواهد کرد.

دونالد ترامپ به گروه‌هایی که باعث به خشونت کشیدن تظاهرات صلح آمیز مردم می‌شوند حمله کرد و گفت که خشونت ها روزهای اخیر تروریسم داخلی است.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه تاکید کرد برای پایان دادن به نا آرامی‌ها و جلوگیری از غارت و تخریب اموال عمومی و حمله به مردم از نیروهای ارتش استفاده خواهد شد.

دونالد ترامپ به فرمانداران ایالت‌های آمریکا توصیه کرد تا از نیروهای گارد ملی به اندازه کافی استفاده کنند، تا بر خیابان‌ها مسلط شوند.او تصریح کرد که شهرداران و فرمانداران می‌بایست بکارگیری گسترده از نیروهای انتظامی را تا زمان خاتمه خشونت‌ها٬ ادامه دهند.

رئیس جمهوری آمریکا با این حال می‌گوید، در صورتی خودداری شهرداران یا فرمانداران از اتخاذ تدابیر لازم ، باعث خواهد شد که او با اعزام نیروهای نظامی٬ مساله را به سرعت حل و فصل کند.او با این حال تصریح کرد که با قاطعیت مقرارت منع آمد و شد اجرا خواهد شد.

به دنبال قتل جورج فلوید که مامور پلیس زانویش را روی گردن او گذاشته بود، بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا طی هفته گذشته شاهد اعتراضاتی بوده اند. رسانه‌های آمریکا وسعت و شدت ناآرامی‌های چند روز گذشته در این کشور را در طول چند دهه اخیر بی‌سابقه قلمداد کرده‌اند.دقایقی قبل از آغاز سخنرانی دونالد ترامپ در کاخ سفید، معترضان در خیابان‌های مجاور حضور داشتند، اما نیروهای پلیس و ارتش با استفاده از گاز اشک آور آنها را وادار به ترک این خیابان‌ها کردند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 7 مهر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!