دوشنبه، 15 خرداد، 1402 | Monday 5th of June 2023
۲۰:۲۴
سیاست - کد خبر : 962
دوشنبه، ۱۳ آبان، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

سخنرانی امیر سرلشگر موسوی فرمانده کل ارتش در مراسم 13 آبان + فیلم

سخنرانی فرمانده کل ارتش که به عنوان سخنران مراسم یوم الله 13 آبان مورد توجه بسیاری از فعالان سیاسی و رسانه ای قرار گرفته است.

سخنرانی امیر سرلشگر موسوی فرمانده کل ارتش در مراسم 13 آبان + فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی یوم‌الله ۱۳ آبان در مقابل لانه جاسوسی به عنوان سخنران این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی خود گفت :  13 آبان 43 سالروز تبعید حضرت امام رضوان الله تعالی علیه در پی مخالفت با قانون استعماری کاپیتولاسیون و قیام مردمی 15 خرداد، 13  آبان 57 شهادت جمعی از دانش آموزان و دانشجویان انقلابی در مقابل دانشگاه تهران در اوج مبارزات انقلابی مردم ایران و 13آبان 58 تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام، 13 ابان نمادی از سه رویداد تاریخی است که در، هر سه حادثه در یک طرف ،کارگردان و بازیگر اصلی، آمریکای جهانخوار است و در طرف مقابل آن رویکرد دینی و ملی جوانان انقلابی که در هر سه مقطع همگرایی با رهبری واحد و همسویی با گفتمان دینی به محوریت حضرت امام (رض) مشهود است و هر سه رخداد پیام و هدف مشترک استقلال خواهی و مبارزه با استکبار و نظام سلطه را تعقیب کرده است.

 اما تسخیر لانه جاسوسی آمریکا با توجه به ابعاد و پیامدهای آن و گستره ملی و جهانی که داشت از اهمیت ویژه ای در تاریخ انقلاب اسلامی ایران برخوردار است این اقدام یکی از مهم ترین حرکت های خود جوش در تاریخ انقلاب های اصیل و مردمی جهان است که از یک طرف ابهت پوشالی امپریالیسم آمریکا را درهم شکست و خفت و زبونی او را به جهانیان نشان داد و از سوی دیگر فریاد مظلومیت و آزادگی مردم ایران را در گیتی طنین انداز کرد. 13 آبان روزی است که مردم این مرز و بوم به دنیا و به تاریخ نشان دادند که با توکل به خداوند بزرگ و قدرت ایمان می توان در مقابل هر قدرت استکباری و غیر خدایی ایستاد و به پیروزی رسید.

گزارش تصویری سخنرانی فرمانده کل ارتش در یوم الله 13 آبان

سخنرانی امیر سرلشگر موسوی فرمانده کل ارتش در مراسم 13 آبان - قسمت اول

سخنرانی امیر سرلشگر موسوی فرمانده کل ارتش در مراسم 13 آبان - قسمت دوم

آنچه که باعث اقدام شجاعانه جوانان انقلابی در تسخیر لانه جاسوسی شد اولا عقبه ذهنی جامعه ایرانی از رفتار های ظالمانه ، ضد مردمی و تحقیر آمیز دولت آمریکا از جمله کودتای 28 مرداد ، حمایت از رژیم منحوس پهلوی، چپاول و غارت منابع ملی ایران و همچنین با به پیروزی رسیدن انقلاب از همان روز اول، ادامه دشمنی با انقلاب اسلامی ایران بود. ثانیا بررسی رفتار های آمریکا در صد سال اخیر نشان می داد که آن ها حداقل در 60 کودتا و جنگ داخلی در کشور های جهان به صورت مستقیم یا غیر مستقیم نقش داشته اند. ادامه حیات توطئه های آمریکای جنایتکار در لانه جاسوسی به احتمال قریب به یقین کشور ما را به سرنوشت آن 60  مورد دچار می کرد.

آمریکایی های که حامی و پشتیبان اصلی رژیم منحوس پهلوی بودند و تمام توان و تلاش خود را برای حفظ آن رژیم منحوس و جلوگیری از پیروزی انقلاب اسلامی به کار رفته بودند و ناکام شده بودند سفارتخانه خود را به پایگاه و مرکزی برای طراحی و هدایت و اجرای توطئه های گوناگون بر علیه مردم ایران و انقلاب اسلامی تبدیل کردند تا بتوانند انقلاب را به شکست یا انحراف بکشانند این بود که جوانان انقلابی ما رفتند و مرکز توطئه را تعطیل کردند.

پیام 13 آبان آزادی و آزادگی ملتی سرافراز و غیرتمند در برابر قدرت های پوشالی و اوج آمریکاستیزی و نفرت نسبت به سیاست ها و جنایت های ضد بشری آمریکا در ایران و جهان است.

او تأکید کرد: ۱۳ آبان به مستضعفان و مسلمانان عالم نشان داد که می‌توانند، در برابر غارتگران و چپاول‌گران و زورگویان متفرعن و زیاده طلب، راه مقاومت و ایستادگی را برگزینند و در این راه پیروز شوند.

سرلشکر موسوی تصریح کرد: ۱۳ آبان یادآوری می‌کند که تسلیم فقط مختص ذات اقدس الهی است و هرگز نباید در برابر مستکبران و نظام سلطه سر تسلیم فرود آورد. مردم سرافراز ایران در ۱۳ آبان به جهان نشان دادند که دیوار ظلم و ستم، هر چند به ظاهر محکم باشد، شکستنی و فروریختنی است و با مقاومت و ایستادگی در راه حق می‌توان در مبارزه با ستمکاران پیروز شد و به اهداف عالی انسانی دست یافت.

فرمانده کل ارتش یادآور شد: کارنامه سیاه دولت آمریکا پر است از ظلم و ستم و جنایت و نفرت در همه جای جهان؛ در مورد کشور عزیزِ ما ایران، جنایات بیشماری را مرتکب شده‌اند که احصاء آن‌ها از حوصله این زمان خارج است.

او گفت: پس از پیروزی انقلاب، دشمنی آمریکا با ملّت ایران ادامه پیدا کرده است؛ از حمایتِ گروه‌های سیاسی مخالف، حمله نظامی مستقیم، سازماندهی گروه‌های تروریستی، تحریک و حمایت رژیم بعثی، حمله به نفتکش‌ها و سکو‌های نفتی، هدف قراردادن هواپیمای مسافربری، تا اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ملّت ایران، مسدود کردن دارایی‌های ایران، راه‌اندازی جنگ نرم علیه ایران تا طراحی و اجرای جنگ‌های نیابتی و ده‌ها اقدام خبیثانه و جنایتکارانه دیگر علیه مردم ایران.

سرلشکر موسوی تصریح کرد: سرکرده نظام سلطه یعنی آمریکای جهانخوار از هیچ اقدامی علیه ملّت ایران فروگذار نکرده است، امّا به حول و قوه‌الهی و در پرتو رهبری‌های حکیمانه حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب‌اسلامی و بصیرت و آگاهی ملّت قهرمان ایران، همه توطئه‌ها با شکست مواجه شده و ایران سربلندِ اسلامی به مسیر خود ادامه می‌دهد.

فرمانده کل ارتش بیان کرد: بحمدالله نهال انقلاب، امروز به شجره‌یِ طیبهِ تنومند و پرثمری تبدیل شده که سایه آن کل منطقه غرب آسیا را دربرگرفته و آثار و برکات این انقلاب برای کشور؛ عزّت، پیشرفت، امنیت و آرامش به ارمغان آورده و برای منطقه الهام‌بخش و امید‌آفرین بوده‌است.

سخنرانی امیر سرلشگر موسوی فرمانده کل ارتش در مراسم 13 آبان

او گفت: امروز انقلاب اسلامی و فریاد حق‌طلبی و عدالت‌خواهی ملّت بزرگ ایران در برابر استکبار جهانی، به برکت خون شهیدان و مجاهدت دلیرمردان و شیر‌زنان، از مرز‌های جغرافیایی ایران فراتر رفته و ملّت‌های مستضعف و مسلمان را متوجه خود کرده است.

سرلشکر موسوی افزود: انقلاب اسلامی ایران به‌رغم خواست و باور دشمنان و مستکبران، چهل سالگی را پشت سر‌گذاشته و با سرعت گردنه‌های خطرناک را درنوردیده و مسیر پیشرفت و بالندگی را طی می‌کند. امروز انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران به بلندای اقتدار و عظمت دست یافته و در جایگاه تعیین‌کننده قرارگرفته است.

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: در پرتو الهام‌بخشی، استکبارستیزی و مقاومت اسلامی، شیطان رانده شده از منطقه، طعم تلخ شکست و سرخوردگی را چشیده و جایگاه خود را از دست داده و در مسیر افول با سردرمداری ترامپ با سرعت بیشتری به سقوط نزدیک می‌شود.

او گفت: انقلاب اسلامی یک چله‌ی پرچالش، امّا پرافتخار را پشت سر گذاشته، بصورت اعجاب‌آور و بی‌سابقه‌ای از مجموعه‌ای از موانع و دشواری‌ها و مشکلات، که هر نظامی را از پادرمی‌آورد، با وفاداری کامل به آرمان‌ها و ارزش‌ها و مقاومت، در برابر دشمنان با موفقیت عبور کرده و اینک وارد دومین گام برای ساخت تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی شده است.

سرلشکر موسوی افزود: در آغاز فصل جدیدی از حیات طیبه انقلاب اسلامی و طلیعه گام دوم انقلاب، بر همگان بویژه جوانان عزیز لازم است، فراز و فرود‌های گذشته را دقیق بشناسند و از رویداد‌های گذشته درس بگیرند و با شناخت درست از آرمان‌ها و در مقابل آن دشمنی‌ها، گام‌های عزّت و پیشرفت را محکم‌تر و سریع‌تر بردارند، زیرا دشمن با جدیت به دنبال تحریف واقعیات و حقایق است و از همه ابزار‌های شیطانی برای انحراف در مسیر انقلاب بهره می‌گیرد.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: ملّت ایران فتنه‌های زیادی را خنثی کرده و پشت سر گذاشته که بعضاً با خسارت‌هایی هم همراه بوده، دشمن دست از فتنه برنداشته است، از مقابله نظامی تقریباً ناامید شده، در جنگ اقتصادی به یأس رسیده و در آستانه شکست است، امّا از فتنه ناامید نیست، قطعاً بدانید فتنه‌ها در راه است.

سرلشکر موسوی گفت: ملّت ایران؛ جوانان عزیز؛ به خاطر داشته باشید که شیطان یک چهره ندارد، شیطان با لباس هفت‌رنگ و هفت وصله اغواگری می‌کند.

سخنرانی امیر سرلشگر موسوی فرمانده کل ارتش در مراسم 13 آبان

او تاکید کرد: خواهران و برادران عزیز؛ دشمنی و عداوت آمریکا با ملّت ایران، نه به موضوع بخصوصی مثل موضوع هسته‌ای منحصر و نه قائم به شخص است، تضاد غرب و آمریکا با ایران یک تضاد راهبردی است نه تاکتیکی، اختلاف بین نظام استکبار و جمهوری اسلامی ماهوی و محتوایی و ریشه‌ای است.

سرلشکر موسوی افزود: آمریکا خود را در تقابل با اسلامِ ضداستکباری تعریف کرده و تقابل و حتّی به ظاهر تعاملشان با نظام در همه دوره‌های گذشته و حال و آینده به جهت خنثی‌سازی، براندازی یا انحراف نظام است.

وَلایَزَالُونَ یُقَاتِلُونَکُم حَتَّی یَرُدُّوکُم عَنْ دِینِکُم إِنِ اسْتَطَاعُواْ (آن‌ها به دشمنی با ما ادامه خواهند داد، عقرب جراره‌ای که اقتضای طبیعتش همراه با کینه نیش زهرآگین است تا زیر پا له نشود و یا نیشش قیچی نشود از آزار دست برنخواهد داشت).

فرمانده کل ارتش گفت: بدون تردید یکی از مهم‌ترین رموز پیروزی انقلاب اسلامی و موفقیت در صحنه‌های مختلف، وجه استکبارستیزی، مبتنی بر بصیرت و انقلابی‌گری بوده است و قطعاً برای ادامه مسیر و پیروزی نهایی، این ویژگی می‌بایست حفظ و تقویت شود و شما جوانان عزیز در این راه نقش مهمی بر عهده دارید.

او تصریح کرد: آموزه‌های دین مبین اسلام و تجربیات سال‌های گذشته نشان داده، هرگز زانو زدن در برابر دشمن بی‌رحم و ناجوانمرد و بوسه‌زدن بر پنجه‌ی گرگِ خونخوار، برای انقلاب و مردم دستاوردی نخواهد داشت و تنها راه تعالی، پیشرفت، عزّت و استقلال؛ حفظ روحیه انقلابی و دفاع از نظام انقلابی، مبتنی بر بصیرت و اطاعت از رهبری است.

سرلشکر موسوی بیان کرد: نظام سلطه برای ادامه استیلای شیطانی خود، تلاش می‌کند که گفتمان سازش را در قالب واژه‌های خاکستری به ملّت آزاده و حق‌طلب ایران تحمیل کند، امّا با پایداری و ایستادگی ملّت بزرگ ایران، امروز گفتمان مقاومت در سراسر منطقه گسترش یافته و به الگویی کارآمد در برابر نظام سلطه تبدیل شده است.

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: تغییر رفتار ایران از اردیبهشت ۹۸ و اتّخاذ راهبرد مقاومت فعال باعث تغییر در محاسبات و رفتار نظام استکبار گردیده و عقلای آن‌ها این پیام را درک کرده‌اند که دوران فشار با هزینه صفر به پایان‌رسیده و ایران برای پاسخ به فشارها، امکانات، اراده و اجماعِ لازم را دارد.

او تصریح کرد: پیام این اجتماع، امروز در یک هزار نقطه کشور برای دشمن این است که ملّت ایران راهی را که آمده با قدرت ادامه خواهد داد.

سرلشکر موسوی گفت: دشمن بداند، نسل جوان ایران هیچگاه از آرمان‌ها و ارزش‌های خود دست برنخواهد داشت و تا آخر ایستاده‌اند.

فرمانده کل ارتش یادآور شد: دشمن بداند که تحریم‌ها و تهدید‌ها و تزویر‌ها و فتنه‌ها در اراده پولادین ملّت خلل ایجاد نخواهد کرد و این ملّت هرگز تسلیم زیاده‌خواهی‌ها و زورگویی‌ها نخواهد شد.

او ادامه داد: سردمداران شیطان صفت و جنایت‌پیشه مذبوحانه به دنبال فرار از شکست نباشند، این سنت الهی است، راهی است که فرعون‌ها و نمرود‌ها و یزید‌ها و صدام‌ها رفته‌اند و سردمداران کاخ سیاه و رژیم صهیونیستی به زودی به اسلاف خود خواهند پیوست.

سرلشکر موسوی گفت: برخی از اندیشمندان غربی با ارائه شواهد و قرائن افول آمریکا را پیش‌بینی کرده اند و مقایسه ۲۰ سال پیش آمریکا با ۱۰ سال پیش و امروز در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی مؤید این پیش‌بینی است، امّا تکیه‌گاه و استدلال محکم ما وعده‌های الهی است، این وعده تخلف ناپذیر الهی است که قطعاً جبهه حق بر باطل پیروز می‌شود و بندگان صالح خداوند در سراسر زمین حاکم خواهند شد.

سخنرانی فرمانده کل ارتش به عنوان سخنران مراسم امسال مورد توجه بسیاری از فعالان سیاسی و رسانه ای قرار گرفته است. و اینکه امسال  حضور فرمانده ارتش با لباس نظامی به عنوان سخنران مراسم سیزدهم آبان را حاوی پیام هایی متعددی می داند.

که شاید یکی از این پیام ها ادامه مقاومت  و پایان دوران مذاکره با آمریکا و متحدان غربی اش باشد.

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 15 خرداد، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!