دوشنبه، 4 تير، 1403 | Monday 24th of June 2024
۰۱:۰۲
سیاست - کد خبر : 4411
پنجشنبه، ۲۲ خرداد، ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

سخنان رئیس جمهور در آیین بهره برداری از طرح های ملی استان های خراسان رضوی و اصفهان

ایران امروز با وجود تحریم ها و فشار اقتصادی آمریکا، به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده است.

سخنان رئیس جمهور در آیین بهره برداری از طرح های ملی استان های خراسان رضوی و اصفهان

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،دکتر حسن روحانی ضمن ابراز خرسندی از بهره برداری طرح‌های عظیم صنعتی و معدنی در این دو استان گفت: امسال سالی پرکار و پرشتاب برای همه مسوولان به شمار می‌رود. چرا که امسال سال جهش تولید است و باید همه توان‌مان را به کار ببریم و حرکت‌مان را به گونه‌ای افزایش دهیم تا بتوانیم سالی پرافتخار برای ملت داشته باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به گزارش سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه تولید فولاد کشور در دولت یازدهم و دوازدهم دو برابر میزان تولید فولاد تا قبل از آن بوده است، گفت: این بدان معنا است که همه سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و مهندسان برای آبادانی کشور در حال تلاش هستند.

دکتر روحانی با بیان اینکه بسیار حائز اهمیت است که در تولید فولاد از رتبه دهم در حال حرکت به سمت رتبه هشتم و ظرفیت تولید سالانه ۵۵ میلیون تن هستیم، اظهار داشت: خوشبختانه در تمامی بخش‌های فولاد اعم از کنسانتره، آهن اسفنجی و گندله زنجیره‌ها به طور منظم و کامل در حال شکل گرفتن است و باید تلاش کنیم تا در این بخش از معدن تا تولید فرآورده به همین شکل زنجیره‌ها منظم به انجام برسد.

رئیس جمهور تاکید کرد: امروز تمام ایران به یک کارگاه عظیم و بزرگ تبدیل شده و همه در حال تلاش در بخش‌های گوناگون در راستای توسعه و آبادانی کشور هستند.

دکتر روحانی اظهار داشت: اینکه ۳۸۰۰ طرح در بخش صنعت و معدن در حال اجرا بوده و در سال جاری قرار است ۲۰۰ طرح مهم در این بخش به بهره‌برداری برسد نشان از تلاش و کوشش فعالان در این حوزه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز در تمامی بخش‌ها شاهد تحول و روند موفق هستیم که می توانیم هر هفته افتتاح‌های گوناگونی را در زمینه‌‌های مختلف داشته باشیم، خاطرنشان کرد: بهره برداری از ۴هزار ۸۲۶ میلیارد تومان پروژه امروز پاسخ خوبی برای آنهایی است که می‌خواستند کشور را در فشار قرار دهند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه در زمینه تولید لوازم خانگی بر اساس گزارش فعالان این بخش میزان تولید در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ افزایش یافته، گفت: این نشان می‌دهد که تحریم‌ها نتوانسته ما را از پا در بیاورد و طرح‌های مختلف در کشور اجرا و تولید افزایش پیدا کرده است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تحریم نمی‌تواند در اراده ملت تاثیر بگذارد، اظهار داشت: اینکه در بخش لوازم خانگی برای افزایش صادرات درخواست تخصیص ارز دارند نشان دهنده آن است که دشمن نتوانسته ما را از هدف بازداشته و ما را تسلیم کند؛ ما راه خود را با قدرت ادامه خواهیم داد.

دکتر روحانی مواد اولیه، فناوری و صادرات مستمر و باکیفیت را سه اصل مهم در بخش صنعت کشور عنوان کرد و گفت: خوشبختانه وجود معادن غنی در کشور، مواد اولیه را به خوبی تامین می‌کند و نیازی به خرید این مواد نداریم.

رئیس جمهور آزادسازی معادن را یکی از اقدامات مهم و ضروری برشمرد و افزود: امروز معادن کشور به واسطه اینکه امتیاز آنها در یک ورق به برخی افراد داده شده حبس شده‌اند و باید این معادن را از حبس نجات دهیم و به کسانی که این ورق پاره‌ها را در اختیار دارند مهلت داده و اگر نتوانستند در این مهلت معادن را فعال کنند آنها را به مردم واگذار کنیم.

دکتر روحانی تصریح کرد: معادن بزرگترین سرمایه برای کشور به شمار می‌رود و در دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه اکتشاف اقدام بزرگی صورت گرفت.

رئیس جمهور ادامه داد: در زمینه فناوری گام‌های بسیاری خوبی طی سالهای اخیر برداشته شده و در زمینه صنایع تا ۷۰ درصد به خودکفایی رسیده‌ایم و با تلاش بیشتر این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: مردم باید توجه داشته باشند که این افتتاح‌ها در شرایط عادی انجام نمی‌شود بلکه در شرایط تحریم و مواجهه کشور با کرونا در حال انجام است.

رئیس جمهور با اشاره به گزارش یکی از مسوولان در افتتاح‌های امروز گفت: در بخش صنایع لوازم خانگی تولید در فروردین و اردیبهشت امسال که کشور با کرونا مواجه بود نسبت به قبل ۱۵۲درصد افزایش ظرفیت داشته است و این نشان می‌دهد که تحریم و کرونا ما را متوقف نکرده و امروز شاهد یک حرکت خوب در کشور هستیم.

دکتر روحانی صادرات مستمر و باکیفیت را از دیگر نیازمندی‌های بخش صنعت برای توسعه دانست و افزود: در صادرات ناچاریم کیفیت را بالا برده و قیمت را متعادل کنیم.

رئیس جمهور افزود: اگر صادرات وجود نداشته باشد و تمام آنچه تولید می‌شود برای داخل کشور باشد به سرنوشتی مانند خودروسازی‌های داخلی دچار خواهیم شد که یک روز قیمت را بالا می‌برند، فردا آن را بیشتر افزایش می‌دهند و گاهی از کیفیت آنها نیز کاسته می‌شود اما اگر خودروسازی ما به شرایطی برسد که ۳۰ درصد محصولاتش صادر شود مجبور است قیمت را پایین آورده و کیفیت را بالا ببرد.

دکتر روحانی با بیان اینکه افزایش تولید ملی در سال جاری به عنوان یک اصل برای دولت حائز اهمیت است گفت: متاسفانه شرایط کرونا موجب کاهش برخی مشاغل و تولیدات در کشور شده است اما باید در هر بخشی که امکان آن وجود دارد تولید ملی را افزایش دهیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت کنند همه مشاغل حتی آنهایی که در حال حاضر ممنوع هستند می‌توانند گشایش پیدا کنند اما مجبوریم در این راستا حرکت قدم به قدم و آرام داشته باشیم چرا که نباید تصور کنیم بیماری عادی شده و از بین رفته است.

دکتر روحانی با اشاره به ضرورت رعایت کیفیت مستمر در تولید محصولات برای از بین نرفتن فضای صادراتی کالاها گفت: باید کارها را به مردم واگذار کنیم و دولت باید در این راستا زمینه‌ها را آماده کند تا مردم بتوانند در صحنه حضور یافته و تولید و اشتغال را افزایش دهند.

در این مراسم مهندس مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت گزارشی از وضعیت طرح‌های صنعت، معدن کشور به رئیس جمهور ارائه کرد.

همچنین استانداران خراسان رضوی و اصفهان نیز ضمن بیان گزارشی از چگونگی اجرای طرح‌ها و پروژه‌های دولت در این استان‌ها درباره اقدامات انجام شده برای مقابله با بیماری کرونا و اجرای سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در این دو استان گزارشی را به رئیس جمهور ارائه کردند.

دکتر روحانی هنگام صدور فرمان بهره برداری از طرح‌های استان خراسان رضوی به ویژه در منطقه خواف و سنگان گفت: در این منطقه همه مردم اعم از شیعه و سنی برادرانه و برای رضای خدا و در مسیر توسعه کشور عزیزمان ایران تلاش می‌کنند و این بسیار خوشحال کننده است.

همچنین رئیس جمهور به هنگام صدور فرمان بهره برداری از طرح‌های استان اصفهان این استان را قلب ایران برشمرد و گفت: مردم اصفهان از دوران انقلاب و دفاع مقدس و امروز در زمینه تولید ملی همواره پیشتاز بوده و هستند.

رئیس جمهور افزود: نسبت به همه کارگران، مهندسان و فعالان عرصه تولید کشور تواضع کرده و دست آنها را که در مسیر تولید کشور تلاش می‌کنند، می‌بوسم.

دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد تا با تلاش همه مسوولان روز به روز اصفهانی پرشورتر و ایرانی سربلندتر داشته باشیم.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 4 تير، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!