گزیده اخبار :

سامانه برگزاری جلسات آنلاین فراروم در خدمت دانشجویان و دانش‌آموزان

یک شرکت خلاق با ارائه خدمات زیرساخت نرم‌افزاری و آموزش آنلاین در جنوب کشور، حوزه‌های آموزشی را متحول کرد.
سامانه برگزاری جلسات آنلاین فراروم در خدمت دانشجویان و دانش‌آموزان

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین  به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد خالوئی مدیرعامل شرکت خلاق پیشتازان عرصه پردازش هوشمند دماوند در رابطه با ارائه خدمات آنلاین به کمک هوش مصنوعی ، اظهار کرد: با همه‌گیری ویروس کرونا اساس ایده تاسیس این سامانه شکل گرفت. با افزایش نیاز به سیستم‌های برخط دورکاری و آموزش آنلاین، سامانه برگزاری جلسات آنلاین به نام فراروم در این شرکت، تولید شد.

مدیرعامل شرکت خلاق پیشتازان عرصه پردازش هوشمند دماوند افزود: در ابتدا به رصد و بررسی نیازمندی‌های واحدهای آموزشی دانشگاهی با تشکیل یک تیم تحقیق پرداختیم تا بتوانیم نسخه‌ای ویژه آن‌ها تولید کنیم. اکنون دانشگاه‌ها درخواست گزارش گیری‌های متعددی را از سامانه دارند و اطلاعات مختلفی با استفاده از این سامانه در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی در ادامه سخنان خود به همکاری این شرکت با دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: پس از همکاری موفق با دانشگاه‌هایی مانند امیر کبیر، نسخه سازمانی و شرکتی نیز تدوین شد. در نسخه سازمان‌ها نیز مدیران جلسه می‌توانند چندین اتاق‌ برگزاری جلسات را تشکیل بدهند و جزئیات مرتبط با جلسه را راهبری و مدیریت کنند.

خالوئی ادامه داد: یک نسخه ویژه مدارس نیز پس از انجام بررسی‌های لازم تولید شد. در این نسخه همه جزئیات مهم و دارای اولویت برای معلمان، مدیران و مشاوران مدارس آورده شده است و به طور مداوم در حال تکامل و به‌روزرسانی است. برای مثال تلاش شد تا میزان مشارکت هر دانش‌آموز در کلاس‌های مختلف و میزان پاسخگویی و گفتگوی او، ارزیابی شود.

مدیرعامل شرکت مذکور در رابطه جزئیات فنی طرح نیز توضیحاتی داد و خاطرنشان کرد: در این راستا با استفاده از هوش مصنوعی و همکاری یک هسته دانشگاهی فعال در این حوزه، این دیتا به صورت برخط تحلیل می‌شود و نتایج این داده‌ها در اختیار معلمین یا مدیران قرار می‌گیرد تا در راستای بهبود کیفیت آموزش و سنجش توانایی دانش‌آموزان از آن استفاده شود.

بر اساس اظهارات این فعال صنایع نرم و خلاق، در عرضه این خدمات تلاش کردیم تا این زیرساخت در جنوب کشور و استان‌های مانند کرمان نیز به صورت عرضه شود، تا آن مناطق نیز از این خدمات بهره ببرند. خوشبختانه در این مسیر هم توانسته‌ایم تا حدودی موفق باشیم.

امتیاز 0/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه