يكشنبه، 12 آذر، 1402 | Sunday 3rd of December 2023
۱۰:۲۹
اجتماعی - کد خبر : 2650
جمعه، ۱۶ اسفند، ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

ساعات کلاس‌های مدرسه تلویزیونی افزایش می‌یابد

از روز شنبه 17 اسفند شبکه آموزش به عنوان شبکه اصلی پخش کننده برنامه های درسی دانش آموزان، روزانه 28 کلاس خواهد داشت و شبکه چهار نیز در قالب شبکه معین ؛برگزارکننده 10 تا 12 کلاس در طول روز خواهد بود

ساعات کلاس‌های مدرسه تلویزیونی افزایش می‌یابد

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری ایران زمین، با توجه به شیوع ویروس کرونا با نام رسمی کووید_19 که در پی آن مدارس و مراکز آموزشی تعطیل شدند، سازمان صدا و سیما از هفته گذشته با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش، آموزش تلویزیونی در قالب «طرح جهاد آموزشی» را برای کلیه دانش‌آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف در دستور کار خودش قرار داد.

ازآنجا که این تعطیلی‌ها تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت، لذا از روز شنبه 17 اسفند شبکه آموزش به عنوان شبکه اصلی پخش کننده برنامه های درسی دانش آموزان، روزانه 28 کلاس خواهد داشت و شبکه چهار نیز در قالب شبکه معین برگزارکننده 10 تا 12 کلاس در طول روز خواهد بود تا دانش‌آموزان به فراگیری دروس خود بپردازند.

بنا بر این گزارش، احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش با بیان اینکه این طرح در فاز اول با دایر شدن 10 کلاس آغاز به کار کرد افزود: با توجه به نیاز دانش‌آموزان و استقبال گسترده از آن این تعداد تا 16 کلاس در روز افزایش یافت و حالا قرار است از ابتدای هفته آینده، تعداد آنها به 40 کلاس روزانه برسد.

برنامه پخش شبکه آموزش

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، کلاس‌های متوسطه اول، آموزش ابتدایی و متوسطه دوم در رشته‌های تجربی و ریاضی در شبکه آموزش برگزار می‌شود. 

بر این اساس همه روزه از ساعت هشت صبح تا 9/30 چهار کلاس متوسطه اول برگزار خواهد شد و از ساعت 10/30 تا 14/30 هم به دانش‌آموزان پایه ابتدایی دروسشان ارائه خواهد شد و سپس مرحله اول آموزش متوسطه دوم آغاز می‌شود که تا ساعت 15/30 ادامه خواهد داشت. 

بخش دوم آموزش متوسطه دوم نیز از ساعت 22 شروع شده و به مدت یک ساعت تداوم خواهد دارد.

برنامه درسی یار کمکی شبکه آموزش

در راستای هرچه بهتر ارائه شدن دروس دانش‌آموزان، شبکه چهار نیز به عنوان شبکه معین، قسمتی از حجم برنامه‌‎‌های جهاد آموزشی را ارائه خواهد داد. کلاس‌های متوسطه دوم در مقاطع علوم انسانی و معارف اسلامی و همچنین کار و دانش همه روزه از ساعت هشت الی 9 صبح، 10 الی 12 ظهر و البته 13 الی 15 بعدازظهر در این شبکه برقرار خواهد بود.

انتظار می‌رود دانش‌آموزان و اولیاء آنان برنامه‌های خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که داشن‌آموزان هیچ‌یک از کلاس‌های مدرسه تلویزیونی را از دست ندهند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 12 آذر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!