سازمان بهداشت جهانی هفتمین محموله اقلام پزشکی را به ایران تحویل داد

تاکنون بیش از 23 هزار نفر در کشور به کرونا مبتلا شده اند و متاسفانه بش از 1800 نفر نیز جان خود را از دست دادند
سازمان بهداشت جهانی هفتمین محموله اقلام پزشکی را به ایران تحویل داد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از دفتر نمایندگی سازمان بهداشت جهانی در ایران، هفتمین محموله کمکی شامل اقلام پزشکی از سوی سازمان بهداشت جهانی مستقیما از ژنو به ایران ارسال شده است. این محموله شامل 2هزار و 499 بسته 120 عددی از قرص های لوپیناویر و ریتوناویر که مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا می باشد است، دکتر کریستوف هملمن نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران هفته گذشته از انبار هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران بازدید داشت. برخی از اقلام پزشکی اهدا شده به ایران از سوی سازمان بهداشت جهانی در این انبار نگهداری می شود، دکتر هملمن درباره این بازدید عنوان کرد:


ما این داروهای مهم را به منظور حمایت اضطراری در مقابله با طغیان بیماری کرونا به کشور وارد کرده ایم تا از این راه به وزارت بهداشت و بیمارستان های تابعه این وزارتخانه در سایر استان ها که به پذیرش بیماران کووید-19 اختصاص یافته اند و با کمبود دارو مواجه بودند کمک کنیم. پیش از این بیمارستان های وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی در همه استان های کشور درخواست خود را مبنی بر تهیه دارو به وزارت بهداشت ارائه داده اند و روند توزیع به این مراکز در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.


طبق اعلام رسمی از سوی وزارت بهداشت، تاکنون بیش از 23 هزار نفر در کشور به کرونا مبتلا شده اند و متاسفانه بیش از 1800 نفر نیز جان خود را از دست دادند، البته نزدیک به 9 هزار نفر نیز با بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.

 

امتیاز 3.64/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه