ساخت 70 نوع واکسن برای کرونا

سازمان بهداشت جهانی (WHO): تاکنون 70 واکسن برای ویروس کرونای جدید یافت شده و آخرین مورد آن مربوط به یک شرکت چینی در هنگ ‌کنگ است.
ساخت 70 نوع واکسن برای کرونا

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، تا کنون برای کووید 19 که معروف به بزرگترین بحران عصر حاضر است، هیچ راه درمانی به صورت رسمی یافت نشده است. تنها در این چاالش بزرگ که بشر با آم دست به گریبان است، اخباری حاکی از کشف یا ساخت دارویی جهت درمان یا جلوگیری از ابتلا به این ویروس به گوش می‌خورد.

در حال حاضر تمامی کشورها، درصدد یافتن راهی برای مقابله با این ویروس نوظهور هستند و امیدوارند که هماهنند سایر ویروس‌های خانواده کرونا واکسنی برای آن بیابند.

طبق آخرین اخبار رسیده از سازمان بهداشت جهانی (WHO) تاکنون 70 واکسن برای ویروس کرونای جدید یافت شده است و آخرین مورد آن مربوط به یک شرکت چینی در هنگ ‌کنگ است. ‌ مقامات این سازمان به نقل از دانشمندان زیست‌فناوری چینی گفته‌اند که روند ساخت این واکسن هم اکنون به فاز دوم رسیده است.

دو واکسن دیگر نیز که به طور جداگانه به دست محققان دو شرکت دارویی آمریکایی ساخته می‌شود، اینک به مرحله تست انسانی رسیده است.

از سوی دیگر یک استاد واکسن‌شناسی آکسفورد به نام سارا گیلبرت که سرپرستی یک گروه از محققان انگلیسی و مشغول به ساخت واکسن کرونا را برعهده دارد می‌گوید که به پیشرفت‌هایی در این زمینه دست یافته است.

او روز شنبه به نشریه تایمز گفت که این واکسن احتمالا تا ماه سپتامبر، یعنی حدود پنج ماه دیگر آماده خواهد شد. او همچنین گفته که تا ۸۰ درصد به کارآیی این واکسن مطمئن است.

کارشناسان می‌گویند: به طور معمول سال‌ها طول می‌کشد تا یک واکسن ساخته شود و ساخت واکسن کرونا در بهترین حالت بین ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد. با این حال گیلبرت امیدوار است که به همراهی تیمش بتواند در مدتی بسیار کمتر، این واکسن را تولید کند. او گفته که آزمایش‌های انسانی واکسن جدید قرار است تا دو هفته آینده آغاز شود.

بنابر گزارش یورونیوز، رسیدن به مرحله تولید انبوه و تولید میلیون‌ها دوز واکسن کرونا ممکن است ماه‌ها طول بکشد، اما سارا گیلبرت در این مورد هم خوش‌بین است. او با اعلام این که در حال مذاکره با مقام‌های دولتی است، می‌گوید در صورت دریافت بودجه کافی، تولید را قبل از دریافت نتایج نهایی آزمایش‌ها شروع می‌کند. او همچنین گفته که اگر همه چیز خوب پیش برود واکسن جدید احتمالا در اوایل پاییز به مرحله تولید و عرضه انبوه خواهد رسید.

امتیاز 3.85/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه