سه شنبه، 5 مرداد، 1400 | Tuesday 27th of July 2021
۱۹:۲۵
فناوری - کد خبر : 4239
يكشنبه، ۱۱ خرداد، ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵

ساخت کیت تشخیص مولکولی کرونا توسط شرکت دانش بنیان ایرانی

دقت کیت های طراحی شده در این شرکت بین 2.5 تا 10 برابر از کیت های وارداتی است

ساخت کیت تشخیص مولکولی کرونا توسط شرکت دانش بنیان ایرانی
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از مهر، مدیر یکی از شرکت های دانش بنیان با بیان اینکه این شرکت در زمینه 3 سرطان شایع ریه، پستان و کولون تمرکز دارد گفت: ما فعالیت خود را از سال 1387 در زمینه تشخیص و درمان بیماری سرطان آغاز کردیم، به دلیل شیوع بیماری کرونا همه فعالیت های خود در زمینه سرطان را متوقف کردیم و به سرعت درصدد راهی برای تشخیص این ویروس برآمدیم.
 
  • تائیدیه انستیتو پاستور را دریافت کردیم
اسماعیل زاده گفت: با پژوهش های شبانه روزی توانستیم کیت مولکولی به روش real-time-pcr را طراحی کنیم که بتواند در کمترین زمان و با کمترین میزان ویروس آن را در مخاط بیمار شناسایی کند. بعد از طراحی و ساخت این کیت ها درخواست خود را به اداره تجهیزات پزشکی فرستادیم و طی نامه ای کیت مورد نظر را به انستیتو پاستور طبق مقررات اداره کل تجهیزات پزشکی به این مجموعه جهت بررسی کمی و کیفی تحویل دادیم.
 
 
وی افزود: خوشبختانه تائیدیه کیت تشخیص مولکولی توسط انستیتو پاستور را اخذ و آن را به اداره کل تجهیزات پزشکی ارسال نمودیم، اکنون در حال اخذ مجوز تولید هستیم تا بتوانیم به تولید انبوه دست پیدا کنیم. تاکنون از کشورهای مختلف مانند آذربایجان، ترکیه، رومانی، اسپانیا و انگلستان پیشنهادهایی برای صادرات داشته ایم که در حال اقدام جهت اخذ تائیدیه اروپا جهت صادرات هستیم.
 
  • این کیت ها می تواند منجر به ارزآوری شود
مدیر شرکت دانش بنیان یادآور شد: این کیت نه تنها می تواند روند تشخیص ویروس کرونا را در کشور سرعت بخشد، بلکه می تواند ارزآوری بسیار زیادی را برای کشور داشته باشد. دقت کیت های طراحی شده در این شرکت بین 2.5 تا 10 برابر از کیت های وارداتی است. ساخت کیت های مولکولی ما به روش LAMP است و همه افراد در آزمایشگاه های غیرتخصصی نیز این تست را با کیتی که طراحی کردیم می توانند انجام دهند. بزاق فرد در داخل کیت قرار گرفته و پس از گرما دهی به مدت 1 ساعت با تغییر رنگ می توان به مثبت و منفی بودن ویروس در فرد پی برد.
 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 5 مرداد، 1400
کودتای نقاب
علی ثبوت
کودتای نقاب

تیر ماه 1359 با مراجعه یک افسر خلبان به آیت الله خامنه ای و با فاصله چند ساعت بعد ، مراجعه یک عضو نیروی ویژه ارتش به حفاظت اطلاعات تیپ خود ، پرده از کودتایی در حال وقوع برای ضربه زدن به انقلاب ایران برداشته شد.