گزیده اخبار :

ساخت ربات 18 متری در ژاپن با الهام از یک انیمیشن!

محل استقرار این ربات بندر یوکوهاما ژاپن است و اخیرا توانست راه برود
ساخت ربات 18 متری در ژاپن با الهام از یک انیمیشن!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، ژاپنی ها یک ربات غول پیکر انسان نما با نام "RX-78-2 Gundam" ساخته اند که توانایی راه رفتن و حرکت 24 درجه ای دارد. این ربات 18 متری که پیشرفته ترین ربات در چنین ابعادی به شمار می رود و چالش های مهندسی ساخت آن بسیار زیاد بوده است.
 
دستان 2 متری رباتی که کاملا مفصل دارند

این ربات از یک انیمیشن خاطره انگیز با همین نام در ژاپن الهام گرفته شده است که اولین بار در سال 1979 پخش شد و اثر غیرقابل انکاری بر فرهنگ ژاپن و دنیای انیمیشن گذاشت. برای مثال هر دست این ربات غول پیکر 2 متر طول دارد و انگشتان دست کاملا مفصل دارند، این ربات همچنین دارای مچ دست چرخان با آرنج و شانه های قابل حرکت است. وزن هر دست شامل کلیه موتور ها، کابل کشی و بدنه باید زیر 200 کیلوگرم نگه داشته شود تا اطمینان حاصل شود که موتورها می توانند کار کنند.
 
 
 
محل استقرار این ربات بندر یوکوهاما ژاپن است و اخیرا توانست راه برود، البته این ربات هنوز سر ندارند و مراحل تکمیل آن باقی مانده است. در ابتدا قرار بود این ربات در اکتبر سال 2020 میلادی به معرض دید عموم گذاشته شود ولی پاندمی ویروس کرونا این افتتاحیه بزرگ را با تاخیر تقریبا یکساله مواجه کرد. 
 

امتیاز 4.5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه