زالی: بازگشایی های شتابزده باعث افزایش شیوع کرونا خواهد شد

اجرای طرح شهید سلیمانی در تهران به منظور شناسایی و ردیابی سریع بیماری ، درمان سریع تر و قرنطینه سازی و ایزولاسیون اولیه هوشمند انجام می شود
زالی: بازگشایی های شتابزده باعث افزایش شیوع کرونا خواهد شد

دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با اشاره به ساختار فرماندهی عملیات مدیریت کرونای پایتخت به ارائه گزارشی درخصوص وضعیت بیماری کرونا در تهران و آمار مبتلایان و بستری شدگان پرداخت و گفت: خوشبختانه آمار حدود 10 تا 12 درصد نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است. شرایط تهران هنوز شکننده و ناپایدار است و بازگشایی های شتابزده می تواند باعث افزایش شیوع بیماری و تکرار تجربه تلخ اردیبهشت ماه شود. 
 
ورود تهران از شنبه به وضعیت نارنجی کرونا 
وی عدم فاصله گذاری اجتماعی و حمل و نقل عمومی را در عامل مهم در افزایش شیوع و انتقال کووید 19 برشمرد و یادآور شد: فضاهای مسقف و بدون تهویه مناسب با حضور بیش از 15 نفر از جمله کانون های خطر بیماری محسوب می شوند. از مداخلات مهمی که باید هرچه سریع تر انجام پذیرد، افزایش ناوگان اتوبوسرانی و واگن های مترو است که می تواند به طور چشمگیری میزان سرایت بیماری را کاهش دهد. تهران از شنبه به عنوان شهر نارنجی تلقی می شود اما باید توجه داشت که برخی از محدودیت ها مثل حضور حداکثر 50 درصد کارکنان، تعطیلی برخی مشاغل گروه سه و وچهارم، عدم اجرای مراسم و برنامه های تجمعی آیینی کماکان پابرجاست. 
 
زالی در ادامه بر لزوم اجرای برنامه های راهبردی برای کنترل بیماری نظیر عدم حضور افراد در مجامع غیرضروری، ارائه خدمات مدنی و شهری به صوت الکترونیکی تاکید کرد و گفت: اجرای طرح شهید سلیمانی در تهران به منظور شناسایی و ردیابی سریع بیماری ، درمان سریع تر و قرنطینه سازی و ایزولاسیون اولیه هوشمند انجام می شود. 
 
 
فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران خواستار رفع چالش های استان تهران در حوزه زیرساخت های بهداشتی و درمانی شد و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال شاهد افزایش بیش از 2500 تخت بیمارستانی برای درمان بیماران و همچنین تکمیل و فعال سازی بخشی از 270 پروژه بهداشتی مغفول مانده در تهران برای ارائه خدمات بهداشتی باشیم.
 

امتیاز 4.33/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه