شنبه، 27 شهريور، 1400 | Saturday 18th of September 2021
۱۱:۵۶
دفاعی - کد خبر : 3080
دوشنبه، ۱۱ فروردين، ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

رونمایی از کیت های تشخیص کرونا توسط قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا

این کیت در مدت زمان سه ساعت قادر به تشخیص دقیق بیماری خواهد بود و براساس تمام ژنوم های دنیا عمل می کند

رونمایی از کیت های تشخیص کرونا توسط قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از وزارت دفاع، مراسم رونمایی از کیت های تشخیص بیماری کرونا تولیدی قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) با حضور امیر سرتیپ دوم فرهاد امیری رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی وزارت دفاع و سردار عزیزی دلشاد نماینده ستاد کل نیروهای مسلح در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد. سرتیپ دوم امیری در این نراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: مفتخریم که یکی از مهم ترین دستاورد های دفاعی ساخته شده به دست متخصصان و دانشمندان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را به محضر مردم شریف ایران تقدیم کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: وزارت دفاع تنها یک هفته پس از ورود ویروس کرونا به کشور به فناوری کیت تشخیصی ویروس دست پیدا کرد، اما امروز افتخار داریم تا نسل دوم این کیت های تشخیصی را به تولید انبوه رسانده ایم. کیت های مذکور کاملا منطبق با موارد اعلامی از سوی وزارت بهداشت هستند، این کیت ها بر اساس تشخیص سه نوع ژن N،EوRdrp عمل می کنند. این کیت ها قابلیت تشخیص بالایی دارند و به تائید مراجع مربوطه رسیده اند، این گام در راستای کمک رسانی به رفع بحران کرونا در کشور و با آمادگی هرچه بیشتر نیروهای مسلح در قابلیت های دفاعی زیستی انجام شده است. وزارت دفاعی برای تامین کل نیاز وزارت بهداشت و درمان و حتی صادرات به دیگر کشورها نیز آماده است.

سردار عزیزی دلشاد مسئول اداره تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح هم در این زمینه گفت: این کیت در مدت زمان سه ساعت قادر به تشخیص دقیق بیماری خواهد بود و براساس تمام ژنوم های دنیا عمل می کند. نمونه تحقیقاتی کیت ها قبل از اسفند ماه و قبل از ورود ویروس به کشور آماده شده بود و از آن زمان سیر تحقیقاتی خود را طی کرد، امروز آماده تولید انبوه می باشد تا در اختیار مراکز درمانی قرار گیرد، این کیت ها از نمونه های خارجی چیزی کم نداشته و حتی قابلیت صادرات هم دارند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار دفاعی
پربیننده‌ترین اخبار دفاعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 27 شهريور، 1400
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد
حسین قلاب دوز
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد

طبق آزمایش های صورت گرفته افرادی که همواره از سلامت روانی برخوردار بودند، اکثرا مزایایی در بزرگسالی داشتند. این افراد به طور میانگین تحصیلات بهتر، شغل بهتر، روابط بهتر و هم چنین رضایت بیشتری نسبت به زندگی از افراد دیگر داشته اند.

افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل
شهریار نبوی
افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل

با توجه به اینکه مردم افغانستان طی دو دهه گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کرده اند، اکنون انتظارت و توقعات و باورهای متفاوتی با دهه ۱۹۹۰ در آن جامعه مستقر است. برخورداری از آزادی های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اینترنت و ارتباطات، مصرف کالاهای خارجی، آزادی نسبی هنر و آموزش و نظایر آن، جامعه کاملا متفاوتی از دهه ۱۹۹۰ خلق نموده است.