جمعه، 31 فروردين، 1403 | Friday 19th of April 2024
۲۲:۴۴
دفاعی - کد خبر : 3080
دوشنبه، ۱۱ فروردين، ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

رونمایی از کیت های تشخیص کرونا توسط قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا

این کیت در مدت زمان سه ساعت قادر به تشخیص دقیق بیماری خواهد بود و براساس تمام ژنوم های دنیا عمل می کند

رونمایی از کیت های تشخیص کرونا توسط قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از وزارت دفاع، مراسم رونمایی از کیت های تشخیص بیماری کرونا تولیدی قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) با حضور امیر سرتیپ دوم فرهاد امیری رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی وزارت دفاع و سردار عزیزی دلشاد نماینده ستاد کل نیروهای مسلح در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد. سرتیپ دوم امیری در این نراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: مفتخریم که یکی از مهم ترین دستاورد های دفاعی ساخته شده به دست متخصصان و دانشمندان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را به محضر مردم شریف ایران تقدیم کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: وزارت دفاع تنها یک هفته پس از ورود ویروس کرونا به کشور به فناوری کیت تشخیصی ویروس دست پیدا کرد، اما امروز افتخار داریم تا نسل دوم این کیت های تشخیصی را به تولید انبوه رسانده ایم. کیت های مذکور کاملا منطبق با موارد اعلامی از سوی وزارت بهداشت هستند، این کیت ها بر اساس تشخیص سه نوع ژن N،EوRdrp عمل می کنند. این کیت ها قابلیت تشخیص بالایی دارند و به تائید مراجع مربوطه رسیده اند، این گام در راستای کمک رسانی به رفع بحران کرونا در کشور و با آمادگی هرچه بیشتر نیروهای مسلح در قابلیت های دفاعی زیستی انجام شده است. وزارت دفاعی برای تامین کل نیاز وزارت بهداشت و درمان و حتی صادرات به دیگر کشورها نیز آماده است.

سردار عزیزی دلشاد مسئول اداره تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح هم در این زمینه گفت: این کیت در مدت زمان سه ساعت قادر به تشخیص دقیق بیماری خواهد بود و براساس تمام ژنوم های دنیا عمل می کند. نمونه تحقیقاتی کیت ها قبل از اسفند ماه و قبل از ورود ویروس به کشور آماده شده بود و از آن زمان سیر تحقیقاتی خود را طی کرد، امروز آماده تولید انبوه می باشد تا در اختیار مراکز درمانی قرار گیرد، این کیت ها از نمونه های خارجی چیزی کم نداشته و حتی قابلیت صادرات هم دارند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار دفاعی
پربیننده‌ترین اخبار دفاعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 31 فروردين، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!