گزیده اخبار :

روند واکسینه شدن بزرگسالان طیف اوتیسم

با آغاز واکسیناسیون بیماران خاص، روند تزریق واکسن برای بزرگسالان این اختلال هم آغاز شد.
روند واکسینه شدن بزرگسالان طیف اوتیسم

به گزارش پایگاه خبرگزاری ایران زمین، درباره واکسیناسیون کرونا در افراد طیف اوتیسم، اینگونه تصریح کرد: طیف اختلال اوتیسم در سرفصل بیماری‌های خاص قرار گرفتند و به همین دلیل با آغاز واکسیناسیون بیماران خاص، روند تزریق واکسن برای بزرگسالان این اختلال هم آغاز شد.

وی افزود: این واکسیناسیون توسط معاون درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور در حال اجرایی شدن است و این روند در افراد طیف اوتیسم بالاتر از ۱۸ سال انجام شده است. تاکنون در تهران حدود ۲۰۰ نفر از این افراد دوز اول واکسن را دریافت کردند و تعدادی نیز در نوبت دوم واکسینه شده اند.

صالح غفاری تاکید کرد: تلاش می‌کنیم در شهرستان‌ها هم کارشناسان دقت بیشتری بر این موضوع بگذارند تا روند واکسیناسیون تسریع شود زیرا یک فرد طیف اوتیسم مانند یک فرد عادی نمی‌تواند از خود مراقبت کند و درصد ریسک ابتلای فرد طیف اوتیسم چندبرابر بیش از یک فرد عادی است‌.

وی با اشاره به اینکه سیستم ثبت اطلاعات سامانه اوتیسم از سال قبل در حال رسمی شدن است، اظهار کرد: از حدود ۲۰۰۰ مبتلای به اوتیسم که در تهران شناسایی شدند و در سامانه ما ثبت شدند؛ نزدیک به ۳۰۰ نفر بالای ۱۸ سال هستند که واجد شرایط دریافت واکسن هستند. البته برخی هم به دلایل شخصی تمایلی به دریافت واکسن نداشتند. از بیمارستان آتیه که در فراید تزریق واکسن کرونا تمام تلاش خود را به کار بستند ممنون هستیم.

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه