يكشنبه، 13 آذر، 1401 | Sunday 4th of December 2022
۲۱:۰۴
اجتماعی - کد خبر : 1280
چهارشنبه، ۲۰ آذر، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

روحانی: اینترنت خارجی قطع نخواهد شد

حسن روحانی: به همه وعده هایمان در حد توان عمل کردیم

روحانی: اینترنت خارجی قطع نخواهد شد

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با اشاره به اینکه در آغاز دولت دوازدهم وعده داده بود که دولت هم در زمینه اشتغال زایی  و هم در خصوص مبارزه با فقر بیشتر از گذشته فعالیت خواهد کرد، اظهار داشت: برای جذب سرمایه در خصوص تقویت تولید و شرکت های دانش بنیان اقدامات بزرگ و موثری انجام شده و درمورد مبارزه با فقرهم با گنجاندن بندی در تبصره 14 بودجه کشور که البته اعتبار آن هر سال افزایش پیدا می کند، شرایطی پیش آورده ایم که رئیس کمیته امداد امام (ره)به صراحت اعلام کرد که اکنون در کشور چیزی به نام فقر مطلق وجود ندارد.طبیعی است که در صورت مشاهده چنین موردی باید تلاش کنیم تا آن را بطور کامل از بین ببریم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه هیئت دولت امروز به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور تشکیل شد.

 وی در این جلسه با تاکید بر تداوم کمک های معیشتی دولت به مردم که در راستای اصلاح قیمت بنزین انجام می شود، اظهار داشت: با اصلاح قیمت بنزین سعی کردیم به اقشار کم درآمد و متوسط پایین کمک کنیم. در ابتدا برنامه داشتیم تا با دادن کارت اعتباری مردم را به خریدن اجناس ایرانی تشویق کنیم اما اجرای آن در زمان کم امکان پذیر نبود برای همین فعلاانجام این کار به آینده موکول شده و فعلاپول نقد به حساب های مردم واریز می شود. مردم هم نباید به تبلیغات منفی و ادعاهای دروغ دشمنان ما که می گویند، یکی دو ماه  این مبلغ داده شده و سپس قطع خواهد شد، توجه کنند.  مطمئن باشند که این پول از طرف دولت همچنان به آنها پرداخت خواهد شد.

روحانی افزود: خبر خوش برای مردم این است که مصرف بنزین در هفته های اخیر به طور متوسط 20 میلیون لیتر کاهش پیدا کرده یعنی می توانیم بنزین بیشتری صادر کنیم. باید اعلام کنم تمام مبلغی که بعد از اصلاح قیمت بنزین حاصل می شود، در حدود 30 هزار میلیارد تومان است که تماما به خود ملت برمی گردانده می شود.

مشکلات مردم را می دانیم 

وی گفت: باید قبول کنیم مردم با دشواری هایی روبرو هستند که البته بدلیل فشارهای فوق العاده دشمن و اعمال تحریم هاست. مشکلات مردم را می دانیم وتردیدی نیست که با کاهش درآمدهای دولتی، ایجاد مشکل در مسیر روابط بانکی و صادرات نفت و کالا زندگی ملت هم تحت تاثیر قرار گرفته است. ولی مردم باید بدانند تا این تحریم ها هست، مشکلات اینچنینی هم هست که باید آنها را از بین ببریم.

رئیس جمهور اظهار داشت: حتی یک لحظه هم از دشمن و نقشه و تحریم هایش غافل نیستیم. یا باید تحریم ها دور بزنیم یا دشمنانمان را به هر وسیله ای شده مجبور به عقب نشینی کنیم .در همین راستا هم دنبال تقویت تولید داخلی هستیم هم در حال مذاکره که البته در چارچوب نظام بوده و از خطوط قرمز رد  نخواهیم شد

روحانی ضمن تاکید بر اینکه مردم نباید به شایعات توجه کنند، افزود: وقتی می گوییم قصد داریم شبکه ملی اطلاعات را تقویت کنیم، دشمان با تبلیغات منفی ما را متهم می کنند که به دنبال قطع کامل اینترنت خارجی هستیم. چنین چیزی اصلا صحت ندارد و ما فقط می خواهیم در کنار اینترنت خارجی، شبکه ملی اطلاعات قوی و پرتوان هم داشته باشیم تا مردم بتوانند از هر دو استفاده کنند. باید یادآوری کنم توسعه شبکه اطلاعات و دسترسی به آن از دستاوردهای مهم دولت یازدهم و دوازدهم است. در زمان ما پهنای باند افزایش یافت. وسعت اینترنت و نسل های جدیدگوشی های همراه با گذشته اصلا قابل مقایسه نیست و امروز بسیاری از مشاغل و خدمات از طریق اینترنت انجام می شوند.

در حد توانمان به وعده هایی که دادیم، عمل کردیم

رئیس جمهوراظهار داشت: به تمامی وعده هایی که در زمینه های مختلف داده بودیم ازقبیل، آزادی مردم، فضای مجازی، علم و فن آوری، شرکت های دانش بنیان، خودکفایی در کشاورزی و انرژی، افزایش خطوط ریلی و توسعه رفاه مردم در حد توان عمل کردیم. البته اگر شرایط سال های 96 و 95 را داشتیم، اقدامات بهتر و سریع تری انجام می دادیم. هر هفته در زمینه آب و برق مراکزی را افتتاح می کنیم و هنوز طرح هایی به ارزش 33 هزار میلیارد برای افتتاح داریم.  در سال آینده در حدود 400 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور انجام خواهد شد. اینها یعنی دولت با تلاش و فعالیت بیشتر سعی در پیشرفت و آبادانی کشور دارد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 13 آذر، 1401
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد
تحلیلگر ایران زمین
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد

با هدایت دنگ شیائوپینگ اقتصاد چین در دهه ۸۰ و ۹۰ دچار تحول شد. در دوره ریاست جمهوری جیانگ زمین سرکوب سیاسی و رشد اقتصادی پیگیری شد و همین سیاست در دوره ریاست جمهوری هو جینتائو و شی جین پینگ به اوج خود رسید.

رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران
تحلیلگر ایران زمین
رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران

پوتین امیدوار بود با آغاز زمستان و احتیاج اروپا به گاز روسیه، بتواند اوکراین و متحدان غربی اش را در تنگنا قرار دهد و شرایط را به نفع خود تمام کند اما انتشار خبر پر شدن مخازن گازی اروپا آب سردی بر پیکر او ریخت.