روحانی در نخستین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در سال ۱۳۹۹

روحانی: درباره آغاز به کار مراکز آموزشی هفته دیگر تصمیم‌گیری می‌شود.
روحانی در نخستین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در سال ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، حسن روحانی امروز در نخستین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در سال ۱۳۹۹ گفت:

 مساله‌ای که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت مساله آموزش و پرورش و آموزش عالی بود. البته در جلسه قبل، طرحی که وزیر برای آموزش و پرورش آورده بود را تصویب کردیم که خلاصه آن این بود که اگر شرایط به گونه‌ای باشد که بعد از پایان تعطیلات عید یعنی ۱۶ فروردین‌ماه کار آموزش‌ها شروع شد یک ماه به زمان تحصیلات افزوده خواهد شد و اگر دیرتر شود یک مقدار به آن یک ماه اضافه خواهد شد.

رییس‌جمهوری ادامه داد: دانشگاه‌ها هم یک چنین شرایطی دارند می‌گویند بعد از فروردین‌ماه اگر بلافاصله تعطیلات تمام شود و آنها کار دانشگاهی را شروع کنند سه هفته به دوره آموزش اضافه می کنند چرا که بخشی از آموزش‌ها را در سیستم فضای مجازی جبران کردند. هرچه دیرتر شود به آن سه هفته اضافه خواهد شد یعنی اگر به عنوان مثال بعد تعطیلات عید دو هفته باز تعطیلی دانشگاه‌ها تاخیر افتاد بر آن سه هفته اضافه می‌شود یعنی پنج هفته خواهد شد اما اگر نشد به همین روال که گفته شد که این مقررات و چارچوب آن مصوب شد.  

روحانی گفت: هم آموزش عالی و هم پزشکی و هم آموزش و پرورش مصوبات را ابلاغ کنند تا همه دانش آموزان و معلمان همه بدانند، البته ما هنوز تصمیمی برای روز آغاز به کار نگرفته این که در هفته آینده در این مورد تصمیم گیری می‌شود.

توضیحات رئیس جمهور درباره چگونگی فعالیت های اقتصادی  

روحانی تاکید کرد که هر جایی لازم است باید سیستم تولید ما حالت عادی و معمولی داشته باشد.

توطئه ضد انقلاب این است که کاری کند فعالیت اقتصادی در کشور تعطیل شود.ما نباید بگذاریم این هدف آن ها محقق شود همه ما باید کارکنیم البته در چهارچوب  دستورالعمل های بهداشتی که وزارت بهداشت اعلام می کند.

 

امتیاز 3.31/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه