سه شنبه، 1 تير، 1400 | Tuesday 22nd of June 2021
۰۵:۴۳
شنبه، ۸ خرداد، ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۳

روحانی از عبدالناصر همتی حمایت خواهد کرد؟

حضور یک اقتصاددان برجسته دانشگاهی آن هم با تخصص اقتصاد کلان فرصت مغتنمی برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور است.

روحانی از عبدالناصر همتی حمایت خواهد کرد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، سخنگوی حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه باید از شوک ردصلاحیت آقایان جهانگیری و لاریجانی خارج شویم افزود که از شخصیت توسعه گرایی مانند آقای همتی باید حمایت کنیم.

غلامعلی دهقان درباره تصمیم جریان اصلاحات و اعتدال راجب حمایت از افرادی چون همتی و مهرعلیزاده، اظهار داشت: برای پاسخ به این سوال باید خاطره ای را نقل کنم، هفته اول خرداد 1392 بود که در دفتر فاطمه هاشمی در ساختمان مجمع تشخیص مصلحت نظام بودم. برخلاف همیشه وی را بسیار ناراحت دیدم، معلوم شد ساعتی قبل علی لاریجانی پیغامی از سوی شورای نگهبان آورده مبنی بر اینکه هاشمی رفسنجانی برای انتخابات صلاحیتش احراز نشده است و بهتر است انصراف دهد. اما آقای هاشمی قبول نکرد.

وی افزود: خبر عجیبی بود، دو سه روز بعد که اسامی نهایی اعلام شد، معلوم شد خبر درست است. جامعه هم در تعجب که چگونه رئیس جمهور دو دوره کشور و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برایش عدم احراز صادر شده است، اما این پایان کار نبود.

دهقان بیان کرد: در انتخابات سال 92 جامعه پس از شوک اولیه به خود آمد و به تدریج و طی مناظرات به شخصیتی دیگر اقبال نمود که به آرا و اندیشه هاشمی نزدیک بود، پس در این دوره هم می تواند این اتفاق بیافتد.

سخنگوی حزب اعتدال گفت: هرچند خبر عدم احراز صلاحیت جهانگیری و لاریجانی و حتی پزشکیان و محسن هاشمی برای جامعه و نخبگانش سنگین بود. با این وجود، باید از این شوک عبور کرد و راهی گشود، در میان شخصیت های باقی مانده، دکتر همتی نشان داده شخصیتی توسعه گرا ، دانا بخصوص در حوزه اقتصاد، باشهامت که مصداق آن ورود وی به بانک مرکزی در سخت ترین شرایط و مهار نسبی قیمت ارز بود. آن هم زمانی که صادرات نفت 2 میلیون بشکه ای به زیر صدهزار بشکه رسیده بود.

همتی با توجه به حضورش به عنوان معاونت سیاسی سیما در اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد از شم سیاسی خوبی هم برخوردار است. حضور یک اقتصاددان برجسته دانشگاهی آن هم با تخصص اقتصاد کلان فرصت مغتنمی برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور است.

وی در پایان عنوان کرد: نباید ناامید شد، همیشه در ناامیدی ها بسی می توان امیداور بود. هرچند کار سخت و راه ناهموار است اما برای شروع کار، همتی لازم است. آقای همتی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران است، او در عین حال در چند ماه اخیر درباره علت کسری بودجه و استقراض دولت، مجادلات لفظی با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه داشته است.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار احزاب و تشکل ها
پربیننده‌ترین اخبار احزاب و تشکل ها
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...