رقابت 5 میلیون دلاری برای تولید کیت ارزان و سریع تشخیص کرونا

تمامی مردم جهان می توانند در این رقابت شرکت کنند
رقابت 5 میلیون دلاری برای تولید کیت ارزان و سریع تشخیص کرونا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از مهرف یکی از چالش های مهم بر سر راه مقابله با ویروس کرونا، شناسایی این بیماری از طریق انجام تست های دقیق، سریع و ارزان است. تا به حال در این زمینه موفقیت قطعی به دست نیامده و علیرغم صرف میلیون ها دلار بودجه تحقیقاتی نتایج ارائه شده از طریق بسیاری از آزمایش ها یقین آور نیست. 
 
دسترسی به تست های سریع و ارزان کرونا ضروری است

از همین رو موسسه ایکس پرایز از برگزاری رقابتی موسوم به تست سریع کووید-19 خبر داده که با همکاری سازمان غیرانتفاعی دیگری به نام اوپن کووید اسکرین برگزار می شود. شرکت کنندگان در این رقابت باید کیت های تست ارزان، سریع و دقیق طراحی کنند تا بتوان از گسترش ویروس کرونا جلوگیری کرد. دکتر انوشه انصاری مدیرعامل ایکس پرایز در این مورد گفته است:
 
"دسترسی به تست های سریع و کم هزینه کرونا برای مقابله با این ویروس ضروری است و تنها در این صورت است که می توان به بازگشایی مدارس، کسب و کارها و سایر مشاغل مهم در سراسر جهان امید داشت. ای رقابت می تواند الهام بخش گروه های علمی حرفه ای باشد تا با همکاری یکدیگر تست سریع و ارزان کرونا را ممکن کنند تا جهان بتواند دوباره به فعالیت های عادی خود بازگردد."
 
شرکت در این رقابت برای عموم آزاد است

تمامی مردم جهان می توانند در این رقابت شرکت کنند، تست های شرکت کننده در این رقابت باید نتایج خود را حداکثر ظرف 12 ساعت در دسترس قرار دهند و روش نمونه گیری نیز باید تا حد امکان تهاجمی نبوده و هزینه به ازای هر تست از 15 دلار بیشتر نباشد. گروه های برنده باید هر هفته حداقل 500 تست انجام دهند و این کار را ظرف 60 روز ادامه دهند، ثبت نام در این رقابت که شش ماه طول می کشد تا 31 آگوست 2020 ادامه دارد.  
 

امتیاز 4/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه