رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم به 90 درصد رسیده است

اگر صلاح باشد در صورت امکان با تفویض اختیار به وزارتخانه ها، ساعت کار کارمندان شناور می شود
رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم به 90 درصد رسیده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفتگوی ویژه تلویزیونی اظهار داشت: گزارش های دریافتی حاکی از آن است که رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم به 85 تا 90 درصد رسیده است که بسیار امیدوارکننده می باشد. برای کاهش تردد کارکنان دولت با وسایل حمل و نقل عمومی پیشنهاد شناور شدن ساعت کار کارمندان نیز در دستور کار قرار گرفت.
 
شلوغی مترو بخاطر تردد کارمندان است
وی با اشاره به شلوغی مترو تهران افزود: شلوغی مترو بیشتر به علت تردد کارمندان است و مقررر شده که این مسئله در هیئت دولت مطرح شود، اگر صلاح باشد در صورت امکان با تفویض اختیار به وزارتخانه ها، ساعت کار کارمندان شناور می شود و بازهم تعداد کارمندان در ادارات کاهش می یابد. با شناور شدن ساعات کار کارمندان در ادارات، این کمک خواهد کرد تا حجم تردد با وسایل حمل و نقل عمومی و به خصوص با مترو کاهش یابد. اگر ساعت  کار کارمندان در ادارات نیز شناور شود در این صورت عده ای از کارکنان ساعت 8 تا 14 و عده ای نیز مثلا از ساعت 10 تا 15 در ادارات حضور خواهند یافت. 
 
طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و به منظور قطع زنجیره شیوع بیماری در 160 شهر به مدت 2 هفته تعداد کارکنان ادارات به یک سوم کاهش پیدا کرده اند و از ساعت 21 تا 4 صبح نیز تردد خودروهای شخصی در سطح معابر شهرها ممنوع شده و از سفر خودرو های شخصی با پلاک غیربومی در استان ها جلوگیری می شود. 
 

امتیاز 4.38/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه