يكشنبه، 26 فروردين، 1403 | Sunday 14th of April 2024
۱۷:۲۹
اقتصاد - کد خبر : 1546
پنجشنبه، ۱۲ دي، ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

رحمانی: تنها راه مقابله با تحریم افزایش تولید است

وزیر صمت در بازدید از واحدهای صنعتی شهرک پرند،از کسب رکورد تولید و تداوم آن برای مقابله با تحریم ها خبر داد.

رحمانی: تنها راه مقابله با تحریم افزایش تولید است

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین و به نقل از ایلنا، وزیر صمت امروز طی بازدید از واحدهای صنعتی شهرک پرند گفت: برای کاهش تاثیر تحریم ها، تمام دستگاه ها باید نهایت توجه و تمرکز شان را بر روی افزایش تولید متمرکز کنند.

رضا رحمانی افزود: در شرایط فعلی که درگیر جنگ اقتصادی سختی هستیم ثبت رکورد افزایش تولید، موفقیت و پیروزی بزرگی محسوب می شود. این پیروزی توسط کارگران متعهد و متعصب ایرانی که چرخ صنعت کشورمان را با مهارت بالا حرکت می دهند نصیب ما شده است. همیشه شاهد بودیم که هر موقع مردم با این روحیه و تعصب وارد میدان شده اند، ما پیروز شده ایم.

وی گفت: هدف آمریکا از اعمال تحریم و تشدید آن، جلوگیری از حرکت و پیشرفت اقتصاد و صنعت کشور است. اما دنیا باید بداند  تا زما نی که ملت ایرانی زنده است، هیچ کس با هیچ قدرتی نمی تواند مانع از رشد و پیشرفت کشور شود. ایران با تکیه بر امکانات و توانایی هایش در هر میدانی پیروز خواهد شد. دارای بیشترین منابع نفت و گاز دنیا هستیم و معادن زیادی داریم. باید از تمامی ظرفیت و توان مان درست استفاده کنیم.

رحمانی افزود: با خودباوری به موفقیت می رسیم. همین رسیدن به رکورد تولید مصداق کامل خودباوری است. از اوایل امسال نهضت تولید داخلی راه انداختیم که با فعال کردن منابع، پیشرفت زیادی کسب می کنیم. باید تاکید کنم که اشتغال جوانان و رفع معضل بیکاری، دغدغه اصلی همه ماهاست و در این راه باید تمامی توان مان را به کار بگیریم.

وزیر صمت اظهار کرد: در بازدید امروز واحدهای موفقی دیدم که در حوزه تولید داخلی اقدامات بسیار موثری انجام داده اند.رونق تولید که رهبر معظم انقلاب کلید حل بسیاری از مشکلات می دانند، سبب رونق گرفتن صنعت و تولید و در نتیجه باعث توسعه اشتغال و صادرات خواهد شد

وی گفت: برنامه های وزارت صمت در سال جاری، تداوم وضعیت موجود در تولید و فعال کردن واحد های تعطیل شده و راکد  است. البته دشمن می خواست مواد اولیه به کارخانه های کشورما نرسد. بر همین اساس  ما شروع به داخلی سازی قطعات مورد نیاز را شروع کردیم. برای مثال در حوزه لاستیک سنگین 5 پروژه آماده داریم که اگر تکمیل شده و شروع به کار کنند، تولید بیشتر از مصرف شده و تهدید به فرصت تبدیل می شود. همچنین رویکرد به تولید داخلی در حوزه پارچه و پوشاک نیز در برنامه داریم. باید موانع مقابل صنعت گران و تولید کنند گان برداشته شده و همگی در این خصوص تلاش لازم را داشته باشند 

 

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 26 فروردين، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!