رتبه پنجم ایران در جهان از لحاظ استانداردهای بین‌المللی نانو

این استاندارد در تمام جهان به عنوان شاخصی برای ارزیابی روش ها و کارایی این محصول شناخته می شود
رتبه پنجم ایران در جهان از لحاظ استانداردهای بین‌المللی نانو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، با اعلام مشاور ارشد ستاد استاندارد نانو، ایران با تدوین هفتمین استاندارد بین‌المللی نانو حالا به عنوان پنجمین کشور جهان از نظر تدوین استانداردهای نانو شناخته می شود. دکتر علی بیت‌اللهی مشاور ارشد ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در حوزه استاندارد در محصاحبه اخیر خود با اشاره به اهمیت تدوین استانداردهای بین المللی نانو اعلام کرد: یکی از مباحث مهم و زیرساختی برای توسعه فناوی و تجاری سازی محصولات نانو در سطح ملی و بین المللی، تدوین استاندارد است. 
 
  • ایران کشور چهارم جهان از نظر علم نانو

وی با اشاره به جایگاه ایران در علم نانو گفت: خوشبختانه ایران از لحاظ علم نانو در جایگاه چهارم جهان قرار دارد و به همین دلیل ایران به عنوان یک کشور پیشرفته و پیشرو در حوزه علم نانو و استانداردسازی آن محسوب می شود. تاکنون 107 استاندارد ملی در زمینه محصولات فناوری نانو تدوین و تصویب شده و محصولات تجاری نانو بر اساس این استانداردها تولید می شوند. از نظر استانداردهای ملی، ایران بعد از چین و انگلستان ، به عنوان سومین کشور جهان شناخته می شود. 
 
بیت اللهی با اشاره به کمک های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در زمینه استانداردسازی بین المللی گفت: اخیرا توانستیم هفتمین استاندارد بین المللی نانو را تدوین و به کمیته فنی 229 ارسال کنیم. به این ترتیب ایران پس از آمریکا، کره جنوبی، ژاپن و انگلستان در رده پنجم جهان از نظر تدوین استانداردهای بین المللی نانو قرار می گیرد. 
 
مشاور ارشد ستاد ویژه توسعه فناوری های نانو در حوزه استاندارد در مورد مدت زمان فعالیت متخصصان بر روی هفتمین استاندارد بین المللی ایران افزود: تدوین و تصویت این استاندارد پس از سه سال فعالیت و تلاش کارشناسان و متخصصان انجام شد، حال این استاندارد در تمام جهان به عنوان شاخصی برای ارزیابی روش ها و کارایی این محصول شناخته می شود. 
 

امتیاز 4/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه