گزیده اخبار :

رتبه هشتادم ایران در بین کشورهای صادرکننده فوتبالیست!

برزیل در قاره آمریکا با 1600 بازیکن، نیجریه در قاره آفریقا با 399 بازیکن و ژاپن در قاره آسیا با 161 بازیکن بیشترین تعداد لژیونر هر قاره را در اختیار دارند.
رتبه هشتادم ایران در بین کشورهای صادرکننده فوتبالیست!


مرکز بین المللی مطالعات ورزشی در سوئیس(CIES) برای شماره 292 هفته نامه خود اقدام به انتشار رده بندی کشورهای مختلف در زمینه صادرات بازیکنان فوتبال(لژیونر) کرده است. براساس این رده بندی که آمار مربوط به سال 2019 را ارائه می دهد، ایران با داشتن 28 بازیکن شاغل در لیگ های خارجی در رده هشتادم قرار گرفته است. کشور برزیل با داشتن 1600 بازیکن لژیونر صدرنشین این رده بندی می باشد، فرانسه با 1027 و آرژانتین با 972 بازیکن در رده ها دوم و سوم قرار دارند. در این هفته نامه همچنین درصد بازیکنان کشورهای مختلف که در بالاترین سطح لیگ های خارجی توپ می زنند مشخص شده است، ایران با 92.9 درصد آمار قابل قبولی دارد.


برای کشورهای برزیل، فرانسه و آرژانتین هم این درصد ها به ترتیب 74.6 ، 74 و 75.5 درصد می باشد، درحقیقت این سه کشور مجموعا 22.5 درصد از بازیکنان خارجی شاغل در لیگ های 186 کشور جهان را تامین می کنند. طبق اعلام این رده بندی، برزیل در قاره آمریکا با 1600 بازیکن، نیجریه در قاره آفریقا با 399 بازیکن و ژاپن در قاره آسیا با 161 بازیکن بیشترین تعداد لژیونر هر قاره را در اختیار دارند.


اکثر لژیونر های برزیلی با اختلاف زیاد نسبت به دیگر لیگ ها در لیگ پرتغال شاغل هستند و لیگ های ایتالیا و ژاپن در رده بعدی محبوب ترین مقاصد بازیکنان برزیلی قرار دارند. لژیونر های فرانسوی لیگ های انگلیس، بلژیک و لوکزامبورگ را برای فوتبال خود انتخاب می کنند و لژیونر های آرژانتینی هم به ترتیب برای حضور در لیگ های شیلی، مکزیک و اسپانیا علاقه دارند.

 

امتیاز 3.11/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه