شنبه، 11 آذر، 1402 | Saturday 2nd of December 2023
۰۳:۱۱
فناوری - کد خبر : 812
يكشنبه، ۲۸ مهر، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

رایانه های کوانتومی خطری جدی برای حفظ اطلاعات محسوب می شوند

رایانه های کوانتومی از کوبیتها به جای بیت استفاده می کنند، کوبیت ها توانی اتخاذ مقادیر بی نهایت صفر و یک در آن واحد را دارند که باعث حل بسیار سریع تر مسائل می شود

رایانه های کوانتومی خطری جدی برای حفظ اطلاعات محسوب می شوند

موسسه "دیجی سرت" آمریکا در پروژه علمی جدید خود به بررسی پیرامون رایانه های کوانتومی پرداخته است، نتایج بررسی آنها نشان داد که این رایانه ها تهدیدی جدی برای حفظ اطلاعات محرمانه سازمان ها و ادارات به شمار می آیند.

 


به گزارش آسین ایچ، این سازمان ها و نهادهای تجاری براین باور هستند که فناوری پردازش داده کوانتومی امنیت اطلاعات دیجیتال آ«ها را به خطر می اندازد. بسیاری از این سازمان ها معتقدند این تهدید تا سه سال آتی بسیار جدی تر خواهد بود، چراکه تا آن زمان میزان استفاده از رایانه های کوانتومی افزایش چشمگیری خواهد داشت.
این موسسه بررسی های خود را به روی 400 سازمان و اداره در کشورهای آمریکا، آلمان و ژاپن انجام داده است، نزدیک به 55 درصد از سازمان های پاسخ دهنده گفته اند این تهدید تاحدی جدی و مابقی آن را در سال های آینده بسیار جدی توصیف کرده اند. بسیاری نیز برای جلوگیری از این تهدید، آموزش فوری در رابطه با ایمن سازی رایانه های کوانتومی را مطرح کردند. اما برای اجرایی شدن این پیشگیری سه مشکل اساسی وجود دارد، اول هزینه بالای تشخیص و مقابله با تهدید های کوانتومی است که از توان این سازمان ها خارج می باشد.

 


مشکل بعدی امکان ازبین رفتن اطلاعات ذخیره شده بر روی این رایانه ها است که برای نهاد های منتفع گران تمام می شود. اما نکته مهم تر این است که روش پیشنهادی برای مقابله با خطرات کوانتومی از قدرت کافی برخوردار نیست و ممکن است در حین اجرا دچار مشلات به مراتب بدتری شود.

 


رایانه های کوانتومی از کوبیتها به جای بیت استفاده می کنند، کوبیت ها توانی اتخاذ مقادیر بی نهایت صفر و یک در آن واحد را دارند که باعث حل بسیار سریع تر مسائل می شود. بسیاری از موسسات دولتی و حتی نظامی برای پژوهش در زمینه رایانه های کوانتومی در زمینه های مختلف حمایت می کنند، این رایانه ها از قوانین فیزیک کوانتوم برای حل و ذخیره سازی داده ها استفاده می کنند.
 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 11 آذر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!