شنبه، 8 مهر، 1402 | Saturday 30th of September 2023
۲۰:۰۳
بین الملل - کد خبر : 1381
يكشنبه، ۰۱ دي، ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

رافائل گروسی: در قبال ایران کاملا منصف و قاطع هستیم

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی: آژانس وظایف مهمی از جنبه های مختلف دارد و باید این وظایف را کاملا با صراحت و با انرژی انجام دهد. جایی که ما وظیفه نظارت داریم باید حقیقت رایافته و با دقت کاری که لازم است را انجام دهیم.

رافائل گروسی: در قبال ایران کاملا منصف و قاطع هستیم

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با تاکید بر اینکه بدون دیدگاه سیاسی در مورد فعالیت های اتمی ایران نظارت خواهند کرد، افزود: آژانس در قبال ایران رفتاری منصفانه، قاطع و بی طرف خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین و به نقل از ایرنا، رافائل گروسی مدیر جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی درگفتگو با با نشریه اشتاندارد اتریش گفت: آژانس وظایف مهمی از جنبه های مختلف دارد و باید این وظایف را کاملا با صراحت و با انرژی انجام دهد. جایی که ما وظیفه نظارت داریم باید حقیقت رایافته و با دقت کاری که لازم است را انجام دهیم.

گروسی افزود: در حال مذاکره با ایران هستیم زیرا روند بازرسی بر روی فعالیت های یک کشور باید همراه با گفت وگو و مذاکره با آن کشور باشد. البته هنوز اطلاعات لازم را از ایران دریافت نکرده ایم اما در ارتباط با تهران هستیم. قصدمان نظارتی منصفانه در عین حال قاطع و بی طرف است. اما اینکه ایران چقدر فرصت دارد تا اطلاعات لازم را به ما  بدهد باید بگویم دریافت اطلاعات و تجزیه و تحلیل و بررسی آنها فنی و زمانبر است. باید تضمین بدهیم که این کار در نهایت عدالت انجام شده و بدون کمترین اشتباه است. با تمامی این ها من به اینکه همیشه در حال گفت و گو با کشوری باشیم اعتقادی ندارم.

وی گفت: حفظ برجام یا تخریب آن وظیفه آژانس نیست. ورود ما به عرصه سیاست سبب تخریب آزانس و جایگاهش خواهد شد. باید خاطر نشان کنم ما نمی توانیم سناریو بنویسیم. به عنوان مدیر کل باید ببینم چه اطلاعاتی داریم اگر مشکلی بود مطمئنا برخورد می کنم. اما بدون توجه به اطلاعاتی که داریم نمی توانم به نظر و عقیده شخصی ام عمل کنم

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 8 مهر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!